T, 29.11.2023.

Manīts, ka Dienvidkorejas prezidents apvaino ASV Kongresu, raksturojot viņus kā "idiotus"

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Tiek vēstīts, ka Dienvidkorejas prezidents Juns Sokjols noniecinājis amerikāņu likumdevējus kā "idiotus" neilgi pēc tam, kad viņš Ņujorkā tikās ar ASV prezidentu Džo Baidenu.

"Tas būtu tik pazemojoši pret Baidenu, ja šie idioti to neizturētu Kongresā,” saskaņā ar laikraksta “The Washington Post” informāciju Juns sacīja saviem palīgiem.

Dienvidkorejas prezidenta teiktais acīmredzot bija atbilde uz Baidena apņemšanos piešķirt finansējumu sešu miljardu dolāru apmērā Globālajam fondam, kura mērķis ir uzveikt HIV, tuberkulozi un malāriju.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka ar kodolenerģiju darbināmais ASV lidmašīnu bāzes kuģis "Ronald Reagan" piektdien ieradās Dienvidkorejas ostā Pusanā uz abu valstu kopīgajām militārajām mācībām, kuru nolūks ir demonstrēt spēku aizvien augošo Ziemeļkorejas draudu apstākļos.

Kopīgās mācības būs pirmās, kurās šajā reģionā iesaistīts ASV lidmašīnu bāzes kuģis, kopš 2017. gada, kad ASV nosūtīja trīs lidmašīnu bāzes kuģus, tostarp "Ronald Reagan", uz jūras spēku mācībām ar Dienvidkoreju, reaģējot uz Ziemeļkorejas raķešu un kodolizmēģinājumiem.

Abi sabiedrotie šogad ir atsākuši kopīgās liela mēroga militārās mācības, kas iepriekšējos gados tika samazinātas vai atliktas, lai atbalstītu diplomātiskos centienus vienoties ar Phenjanu vai Covid-19 dēļ.

Paredzams, ka arī ASV viceprezidentes Kamalas Harisas vizītes laikā Dienvidkorejā nākamnedēļ galvenais darba kārtības jautājums būs Ziemeļkorejas draudi.

Ziemeļkoreja 2022. gadā rekordlielā tempā ir palielinājusi ieroču izmēģinājumus, kopš 2017. gada palaižot vairāk nekā 30 ballistiskos ieročus, tostarp starpkontinentālās ballistiskās raķetes. Phenjana izmanto domstarpības ANO Drošības padomē, kas padziļinājās saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu