Pk, 2.12.2022.

"Šī neārstējamā slimība ir bīstama." ASV strauji izplatās bērnu trieka

Apollo.lv
"Šī neārstējamā slimība ir bīstama." ASV strauji izplatās bērnu trieka
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: Bernard Chantal/Shutterstock

ASV strauji izplatās bērnu triekas paveids. Pasaules Veselības organizācija apsver iespēju ASV iekļaut to valstu sarakstā, kur arī novēroti līdzīgi poliomielīta paveidi. Šajā sarakstā iekļautas 30 Eiropas, Āzijas un Āfrikas valstis, to skaitā Lielbritānija, Izraēla, Jemena, Alžīrija un Nigērija, vēsta izdevums "Live Science".

"Pašlaik nav bijuši nacionāli vai reģionāli ieteikumi doties saņemt papildu vakcīnu cilvēkiem, kuri ir droši par to, ka bērnībā ir vakcinēti. Tiesa, pastāv atsevišķi apstākļi, kas varētu likt indivīdam apsvērt iespēju saņemt vakcīnas papildu devu," pauda infekcijas slimību speciālists Viljams Šefners.

Pagaidām atbildīgo amatpersonu galvenais uzdevums ir mudināt vakcinēties tos, kuri to nav izdarījuši vai arī nav pabeiguši pilnu vakcinācijas procesu.

"Vakcinācija ir drošākais un labākais veids, kā cīnīties pret šo novājinošo slimību. Ir svarīgi, lai cilvēki, kuri nav vakcinēti, nekavējoties dotos vakcinēties. Mēs nebeidzam uzsvērt to, cik bīstama ir šī neārstējamā slimība," teica eksperts Hosē Romero.

Kopš 2000. gada ASV izmantota tikai deaktivizēta poliomielīta vakcīna (IPV). Tā parasti tiek ievadīta plecā vai kājā un satur "mirušu" poliovīrusu, kas nevar izraisīt slimību. Orālā poliomielīta vakcīna savukārt ir līdzīgi efektīva, tomēr tās lietošana ASV tika apturēta, jo tā satur dzīvu, bet novājinātu vīrusu, kas var nonākt savvaļā un evolucionēt.

Pieaugušajiem, kuri nekad nav saņēmuši poliomielīta vakcīnu, vajadzīgas trīs vakcīnas devas. Tiem, kuri saņēmuši vienu vai divas devas, būtu steidzīgi jālūko pēc iespējas saņemt arī trešo.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu