Sv, 27.11.2022.

Policija sākusi pārbaudi par deputāta Kiršteina rīcību, nosaucot žurnālisti par politprostitūtu

LETA
Policija sākusi pārbaudi par deputāta Kiršteina rīcību, nosaucot žurnālisti par politprostitūtu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins.
Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins. Foto: Paula Čurkste/LETA

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par Saeimas deputāta Aleksandra Kiršteina (NA) rīcību, LTV žurnālisti Aneti Bērtuli nosaucot par "politprostitūtu".

Policijā ir saņemts iesniegums un sākta resoriskā pārbaude, lai izvērtētu, vai ir pamats kriminālprocesa sākšanai, informēja policijas pārstāve Gita Gžibovska. Ar resorisko pārbaudi Kriminālprocesa likuma izpratnē saprot valsts iestādes veiktu pārbaudi attiecībā uz iespējamu likuma pārkāpumu, izmantojot šīs iestādes darbību regulējošajā likumā noteiktās pilnvaras, kas nav kriminālprocesuālās pilnvaras.

Krimināllikumā līdz 2009. gadam bija paredzēta atbildība par goda aizskaršanu, savukārt patlaban spēkā ir norma par neslavas celšanu, proti, par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski.

25. septembrī mikroblogošanas vietnē "Twitter" Kiršteins, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, rakstīja: "Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi [domāti NA] grib likvidēt Satversmes tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!"

LTV pēc tam aicināja izvērtēt Kiršteina rīcību. LTV uzvēra, ka Saeimas deputāti un deputāta amata kandidāti vairākkārt rupji aizskāruši LTV žurnālistus, mērķtiecīgi pazemojot, vēršoties pret viņu darbu un privāto dzīvi, cenšoties mazināt uzticību profesionālai žurnālistikai un neatkarīgiem, brīviem sabiedriskajiem medijiem.

LTV uzsvērusi, ka Kiršteina apgalvojumi aizskar LTV reputāciju, kā arī žurnālistes Bērtules godu un cieņu.

Arī Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) vērsusies Saeimā ar lūgumu izvērtēt deputāta Kiršteina rīcības ētiskumu, publiskajā telpā aizvainojoši izsakoties par LTV žurnālisti Bērtuli.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu