Zemgalē līderību Saeimas vēlēšanās dala ZZS un JV

LETA
Urna ar pašvaldības vēlēšanu zīmēm.
Urna ar pašvaldības vēlēšanu zīmēm. Foto: Evija Trifanova/LETA

Zemgalē aizvadītajās Saeimas vēlēšanās labākos rezultātus sasniegušās Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Jaunā vienotība" (JV), kuras abas šajā vēlēšanu apgabalā varētu būt ieguvušas pa trim deputātu mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie sākotnējie vēlēšanu rezultāti, saskaitot balsis visos Zemgales vēlēšanu iecirkņos.

Par ZZS Zemgalē nobalsojuši 19,55% vēlētāju, savukārt par JV - 18,75%.

Tālāk Zemgalē seko "Apvienotais saraksts" (AS) - 12,42% - un Nacionālā apvienība (NA) - 12,16%, kas abas varētu būt ieguvušas pa diviem mandātiem. Savukārt "Attīstībai/Par" (AP), Latvija pirmajā vietā" (LPV) un "Progresīvie" (P) varētu būt ieguvuši pa vienam mandātam, savācot attiecīgi 5,06%, 4,56% un 4,35% balsu. Par partiju "Stabilitātei!" (S) nobalsojuši 3,02% zemgaliešu, kas nav bijis pietiekami, lai no šī apgabala iegūtu kaut vienu mandātu.

Situācija gan vēl var būtiski mainīties, jo divu partiju - AP un "Saskaņas" - sasniegtie rezultāti valstī kopumā svārstās ap iekļūšanai Saeimā nepieciešamo 5% robežu. Ap pašlaik ir virs barjeras un piedalās mandātu sadalē, bet "Saskaņa" ir zem un pagaidām tajā nepiedalās. Vēl atlicis saskaitīt gana daudz balsu, lai gan AP varētu izkrist no Saeimas, gan arī "Saskaņa" iegūt minimālu pārstāvniecību, tādējādi būtiski mainot kopējos rezultātus.

"Saskaņa" Zemgalē savākusi 2,26% balsu, kas, visticamāk, tai nedotu iespējas iegūt kādu deputāta mandātu šajā apgabalā.

Savukārt plusu un svītrojumu apkopošana Zemgalē vēl turpinās, un pagaidām šie dati nav apkopoti vienā iecirknī no 163.

Līdz šim apkopotie rezultāti liecina, ka no ZZS deputāta mandātus Zemgalē iegūs Viktors Valainis, Andris Bērziņš un Līga Kļaviņa, no JV - Anda Čakša, Mārtiņš Felss un Mārtiņš Daģis, pirmajam aiz strīpas paliekot finanšu ministram Jānim Reiram, no AS - Ingmārs Līdaka un Edgars Tavars, Jānis Vitenbergs un Edvīns Šnore, atkal tālu aiz svītras paliekot Imantam Parādniekam, no AP - Artūrs Toms Plešs, no LPV - Edmunds Zivtiņš, bet no P - Atis Švinka.

Zemgalē vēlēšanās piedalījās 62,72% vēlētāju.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu