Saeimas vēlēšanās Kurzemes apgabalā uzvar "Apvienotais saraksts"

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Politisko partiju apvienības "Apvienotais saraksts" - Latvijas Zaļās partijas, Latvijas Reģionu Apvienības un Liepājas partijas Ministru prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns (no kreisās) un partijas pārstāvis, Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns 14. Saeimas vēlēšanu rezultātu sagaidīšanas pasākumā.
Politisko partiju apvienības "Apvienotais saraksts" - Latvijas Zaļās partijas, Latvijas Reģionu Apvienības un Liepājas partijas Ministru prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns (no kreisās) un partijas pārstāvis, Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns 14. Saeimas vēlēšanu rezultātu sagaidīšanas pasākumā. Foto: Paula Čurkste/LETA

Aizvadītajās Saeimas vēlēšanās Kurzemē labāko rezultātu sasniedza "Apvienotais saraksts" (AS). Šajā vēlēšanu apgabalā saņemti 22,05% vēlētāju atbalsta. AS varētu būt ieguvis trīs mandātus, vēsta Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie sākotnējie vēlēšanu rezultāti, saskaitot balsis visos Kurzemes vēlēšanu iecirkņos.

Tālāk Kurzemē seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ar 21,1% vēlētāju atbalstu, iegūstos trīs mandātus.

Foto: "Apvienotais saraksts" sagaida vēlēšanu rezultātus

Tālāk seko "Jaunā vienotība" - 16,44% - un Nacionālā apvienība (NA) - 10,25%. Abas šīs partijas varētu būt ieguvušas pa diviem mandātiem.

Par "Progresīvajiem" (P) Kurzemē nobalsojuši 4,8% vēlētāju, bet par "Latvija pirmajā vietā" (LPV) - 4,27%. Šīs partijas Kurzemē varētu būt ieguvušas pa vienam mandātam. Savukārt par partiju "Stabilitātei!" (S) nobalsojuši 2,17% vēlētāju, ar ko gan ir par maz, lai iegūtu kaut vienu mandātu šajā vēlēšanu apgabalā.

Apkopotie rezultāti liecina, ka no AS mandātus Kurzemē iegūs Māris Kučinskis, Linda Matisone un Atis Deksnis, no ZZS - Uldis Augulis, Gundars Daudze un Jānis Vucāns, no JV - Arvils Ašeradens un Inga Bērziņa, No NA - Ilze Indriksone un Artūrs Butāns, no P - Edgars Zelderis, bet no LPV - Ramona Petraviča.

Kurzemē vēlēšanās piedalījās 63,86% vēlētāju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu