Latvijas telpu futbola izlase Jelgavā pārliecinoši apspēlē Vāciju

Latvijas telpu futbola izlase
Latvijas telpu futbola izlase Foto: Latvijas Futbola federācija

Latvijas nacionālā telpu futbola izlase trešdien Jelgavā 2024. gada Pasaules kausa (PK) izcīņas kvalifikācijas turnīru sāka ar pārliecinošu uzvaru.

Latvija ar rezultātu 5:1 (5:0) guva panākumu pār Vācijas izlasi.

Četrus vārtus Latvijas izlases labā guva Andrejs Baklanovs, bet vienu reizi precīzs bija Miks Babris.

Pēc trīs spēlētām minūtēm Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Baklanovs, kurš arī panāca 2:0 desmitajā minūtē. Tikmēr 12. minūtē ar precīzu sitienu pa pretinieku vārtiem izcēlās Miks Babris.

Pēc tam vēl divus vārtus guva Baklanovs, ļaujot pārliecinoši noslēgt pirmo puslaiku ar 5:0.

Savukārt otrā puslaika izskaņā Vācijas telpu futbolisti vairāk uzbruka uz Latvijas vārtiem, kas rezultējās gūtos vārtos. Nedaudz vairāk kā minūti līdz spēles beigām vienīgos vārtus Vācijas labā guva Kristofers Vitigs.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīra kārtā ielozēta 12. grupā kopā ar vāciešiem un Slovākijas izlasi, pret kuriem nākamajā mačā 8. oktobrī būs jāspēlē viesos.

Komandas savā starpā aizvadīs divu apļu turnīru ar mājas un izbraukuma spēlēm. Elites kārtā iekļūs 12 apakšgrupu uzvarētāji un četras labākās otro pozīciju īpašnieces, kamēr pārējās astoņas otrajā vietā palikušās komandas piedalīsies pamatkārtas "play-off" posmā.

Pārējās divas turnīra spēles Latvijas izlasei paredzētas nākamā gada martā.

Iepriekšējā Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase startēja no priekšsacīkšu kārtas, kuru veiksmīgi pārvarēja, bet pamatkārtā palika aiz vēlākās čempiones Portugāles un Čehijas. Toreiz atlases sacensības risinājās pēc sabraukumu formāta.

Gatavojoties turnīra sākumam, Latvijas izlase šomēnes aizvadīja divas pārbaudes spēles savā laukumā, cīnoties neizšķirti ar Lietuvu (5:5) un piekāpjoties Gruzijai (2:4). Salīdzinot ar šīm spēlēm, uz izlasi izsaukti četri jauni spēlētāji.

Latvijas izlase Vasko Vujoviča vadībā diviem gaidāmajiem pieteikusi 17 spēlētājus no pieciem pašmāju klubiem un Polijas.

Latvijas telpu futbola izlases sastāvs:

Vārtsargi: Kaspars Nerets Vārtsargs (RFS), Kaspars Žurovs ("Raba"), Artjoms Križanovskis ("Petrow"/"Beitar"), Arturs Meikulāns ("Nikers");

Universāls: Miks Babris, Matīss Babris, Artjoms Kozlovskis, Artūrs Strazdiņš, Andžejs Mickēvičs, Andrejs Baklanovs (visi - "Petrow"/"Beitar"), Toms Kristians Grīslis, Oskars Ikstens, Aleksandrs Kuļešovs, Germans Matjušenko, Artūrs Kuļešovs (visi - RFS), Jānis Pastars (Hojņices "Red Devils", Polija), Ričards Raščevskis ("Jēkabpils Lūši"/"Ošukalns").