Pk, 8.12.2023.

Jātaupa nauda: Tallinā atcelta Jaungada uguņošana (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: NDAB Creativity/shutterstock

Tallinas pašvaldība nolēmusi saīsīnāt Ziemassvētku un ziemas rotājumu izgaismošanas laiku, kā arī atsakās no Jaungada uguņošanas, lai taupītu energoresursus un naudu, norāda laikraksts "Postimees".

"Mēs nolēmām, ka būtu pareizi šogad atteikties no uguņošanas. Gan pilsētas centrālais salūts, gan uguņošana mikrorajonos tiks atcelta. Šādai taupībai ir arī citi iemesli, un uzskatu, ka pašlaik tas ir pareizs lēmums," žurnālistiem sacīja Igaunijas galvaspilsētas mērs Mihails Kelvarts.

Viņš piebilda, ka Ziemassvētki ir pienācīgi jānosvin un arī 31. decembrī Tallinā ar koncertu un lāzeru šovu būs plašas Jaungada sagaidīšanas svinības, bet uguņošanas nebūs.

Ar plašo pasākumu Tallina arī sāks savu gadu kā Eiropas Zaļā galvaspilsēta.

Kelvarts informēja, ka atšķirībā no citiem gadiem, kad Ziemassvētku un ziemas apgaismojums Igaunijas galvaspilsētā turpinājās līdz februāra beigām, šogad taupības nolūkā tas tiks izslēgts janvāra vidū.

Tallinas dome trešdien nolēma, ka enerģijas patēriņš pilsētā ir jāsamazina par vismaz 10% salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu.

Pašvaldība visām pilsētas institūcijām un darbiniekiem izsniegs vadlīnijas par enerģijas taupīšanas pasākumiem katrā ēkā.

Līdzās Ziemassvētku rotājumu izgaismošanai īsāku periodu, tiks samazināts arī ēku fasāžu apgaismojums un naktī apgaismojums izslēgts vietās, kur nestaigā cilvēki. Drošības nolūkā, ielu apgaismojums tiks saglabāts, bet iespēju robežās tiks samazināta tā intensitāte.

Plānots, ka Tallinas ledus halles un peldbaseini pagaidām turpinās darbu, ievērojot taupības pasākumus. Āra ledus laukumus ziemā plānots atvērt, bet to sezona būs īsāka.

Paralēli enerģijas taupīšanai pašvaldībai jāsamazina arī citas administratīvās izmaksas, kā arī tiks pārskatīti investīciju plāni, lēmusi dome.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu