Verstapens uzvar lietainajā Japānas "Grand Prix" un nodrošina čempiontitulu

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

"Red Bull" vienības nīderlandiešu pilots Makss Verstapens svētdien Japānā nodrošināja savu otro Pirmās formulas (F-1) pasaules čempiona titulu pēc kārtas, uzvarot sezonas 18.posmā - Japānas "Grand Prix" -, kas lietus dēļ netika aizvadīts pilnā apmērā.

Verstapens saīsinātajā sacīkstē finišēja pirmais un viņam sekoja Šarls Leklērs ("Ferrari"), kurš dažas minūtes pēc finiša saņēma piecu sekunžu sodu, kā dēļ atkāpās uz trešo pozīciju. Šis tiesnešu lēmums ļāva Verstapenam nodrošināt čempiontitulu.

Japānā aizvadot sezonas 18. no 22 posmiem, Verstapenam titula nodrošināšanai vajadzēja svinēt uzvaru un arī uzrādīt ātrāko apļa laiku.

Verstapens sacīksti sāka no pirmās pozīcijas, startā nedaudz priekšā izrāvās Leklērs, taču nīderlandietis pa ārmalu apsteidza sāncensi un nosargāja pirmo vietu. Slapjajā Sudzukas trasē sliktās redzamības un lielās slīdamības dēļ notika vairākas avārijas, kā dēļ jau pirmajā aplī trasē devās drošības mašīna, bet pāris apļus vēlāk tika izkārti sarkanie karogi un sacīkste tika apturēta. No vadošajiem autosportistiem pirmajā aplī Japānas "Grand Prix" noslēdzās Leklēra komandas biedram Karlosam Sainsam junioram.

Sacensības tika atsāktas apmēram pēc divām stundām un līdz tās beigām bija palikušas nedaudz vairāk kā 40 minūtes, tādējādi piloti nevarēja veikt 75% no visiem apļiem un necīnījās par optimālo punktu skaitu.

Atlikušajā sacīkstē Verstapens noturējās vadībā un priekšgalā lielākā cīņa notika par otro vietu, kuru Leklērs cīņā ar otru "Red Bull" pilotu Serhio Peresu noturēja, meksikānim finišējot trešajam. Tiesa, pēdējā līkumā pirms starta-finiša taisnes Leklērs "nogrieza" trasi, tādējādi saņēma piecu sekunžu sodu un atkāpās uz trešo pozīciju, kas ļāva Peresam izcīnīt otro vietu un Verstapenam - nodrošināt titulu četrus posmus pirms sezonas beigām.

Pērn Verstapens Abū Dabī "Grand Prix" pēdējā aplī izrāva savu karjerā pirmo F-1 pasaules čempiona titulu, apsteidzot septiņkārtējo čempionu Hamiltonu, ar kuru viņam pirms pēdējā posma bija vienāds punktu skaits.

Šosezon F-1 kalendārā paredzēti 22 posmi.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu