Smiltēns: AS piedāvājis JV koalīcijas sarunas tālāk virzīt trīs partiju starpā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Partijas "Apvienotais saraksts" pārstāvji - "Latvijas Liepājas partija" līdzpriekšsēdētājs, "Latvijas Zaļā partija" vadītājs un 13. Saeimas deputāts Edgars Tavars (no kreisās), "Latvijas Reģionu apvienība" valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, Ministru prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns un Liepājas partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks tikšanās laikā ar partijas "Jaunā vienotība" pārstāvjiem, kurā pārrunās jaunās valdības prioritātes un darāmos darbus 14. Saeimā.
Partijas "Apvienotais saraksts" pārstāvji - "Latvijas Liepājas partija" līdzpriekšsēdētājs, "Latvijas Zaļā partija" vadītājs un 13. Saeimas deputāts Edgars Tavars (no kreisās), "Latvijas Reģionu apvienība" valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, Ministru prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns un Liepājas partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks tikšanās laikā ar partijas "Jaunā vienotība" pārstāvjiem, kurā pārrunās jaunās valdības prioritātes un darāmos darbus 14. Saeimā. Foto: Evija Trifanova/LETA

"Apvienotais saraksts" (AS) piedāvājis "Jaunajai vienotībai" (JV) koalīcijas veidošanas un darāmo darbu sarunas tālāk virzīt trīs partiju - JV, AS un Nacionālās apvienības (NA) - starpā, šodien pēc JV un AS tikšanās sacīja AS politiķis Edvards Smiltēns.

Smiltēns norādīja, ka pie veicamo uzdevumu programmas vajadzētu intensīvāk sākt strādāt tuvu ikdienas režīmam un nākošā tikšanās ar JV ir paredzēta šonedēļ. Par nākamās sarunas konkrētu laiku laiku vēl būs jāvienojas, skaidroja politiķis.

AS politiķis Uldis Pīlēns atzīmēja, ka sarunas bijušas ļoti labas un konstruktīvas, iezīmējoties arī jautājumiem, kuros ir savstarpēja izpratne.

Kā ziņots, JV šodien koalīcijas veidošanas sarunās tikās ar AS pārstāvjiem. Pirmdien notika JV saruna ar "Progresīvajiem", bet ceturtdien plānota tikšanās ar NA.

Pēc 14.Saeimas vēlēšanām koalīcijas veidošanas sarunās galvenais domstarpību jautājums ir par to, cik partneriem būtu jāietilpst jaunajā valdībā un koalīcijā. Sarunu vadītāja JV uzskata, ka koalīcijā jābūt četriem politiskajiem spēkiem - JV, AS, NA un arī "Progresīvajiem", turpretim AS un NA "Progresīvos" koalīcijā redzēt nevēlas.

JV individuālajās tikšanās reizēs ar šīm partijām turpinās sarunas par darāmajiem darbiem.

JV jaunajā Saeimas sasaukumā ieguvusi 26 mandātus, AS - 15, NA - 12, bet "Progresīvie" - desmit, tātad ar "Progresīvajiem" koalīcijai parlamentā būtu 64 balsis, bet bez - 54.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu