Krievijā notiesātās Graineres cerības nokļūt uz brīvām kājām saņēmušas vēl vienu smagu triecienu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Britnija Grainere
Britnija Grainere Foto: Reuters/ScanPix

Krievijā notiesātajai Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) zvaigznei Britnijai Grainerei, visticamāk, nāksies izciest Krievijas tiesas piespriesto deviņu gadu cietumsodu, vēsta ESPN.

Krievijas tiesa augusta sākumā Grainerei piesprieda deviņu gadu cietumsodu, atzīstot viņu par vainīgu narkotiku kontrabandā. Prokuratūra bija pieprasījusi Grainerei deviņarpus gadu cietumsodu.

Maskavas reģiona Himku rajona tiesa viņai arī piesprieda viena miljona rubļu (apmēram 16 300 eiro) naudas sodu un noteica, ka cietumsods viņai jāizcieš vispārēja režīma labošanas kolonijā.

Otrdien, 25. oktobrī, Maskavā norisinājās tiesas prāva, kurā tika izskatīta Graineres pārstāvju iesniegtā apelācijai par viņai piespriesto sodu. Tomēr tiesas sēdes rezultāts, kā jau bija paredzams, basketbolistei neļāva atgriezties uz brīvām kājām, jo apelācija tika noraidīta.

Tas nozīmē, ka Grainerei apcietinājumā būs jāpavada  mazāk nekā iepriekš piespriestie deviņi gadi, jo viena diena, kas apcietinājumā pavadīta pirms oficiālā sprieduma, tiks skaitīta kā pusotra diena. Līdz ar to basketbolistei aiz restēm nāksies atrasties vēl aptuveni astoņus gadus.

Grainerei pat netika dota iespēja tiesas sēdi apmeklēt klātienē. Viņa spriedumu klausījās, izmantojot video zvanu, pašai basketbolistei atrodoties Maskavas cietumā.

Foto: AP/Scanpix

Jau iepriekš vairākkārt izskanējušas runas par potenciālu apmaiņu starp ASV un Krieviju, kā rezultātā brīvību atgūtu Grainere, bet ASV atbrīvotu ieroču tirgoni Viktoru Boutu.

Grainere 17. februārī tika aizturēta saistībā ar apsūdzībām par Krievijā nelegālo elektronisko cigarešu kārtridžu ar marihuānas eļļu pārvadāšanu savā bagāžā. Krievijā par šo pārkāpumu draud līdz pat desmit gadiem cietumā.

Basketboliste skaidroja, ka kārtridži viņas bagāžā nonāca, visticamāk, stresā kārtojot somu pirms došanās no Arizonas uz Maskavu. Grainerei bija Arizonas štata veselības dienesta izsniegta atļauja lietot marihuānu medicīniskos nolūkos, lai cīnītos ar hroniskām sāpēm.

Tāpat sportiste tiesā stāstīja, ka viņai pēc aizturēšanas netika izskaidrotas viņas tiesības un netika piedāvāta advokāta palīdzība. Grainerei likts parakstīt arī kādu dokumentu, nepaskaidrojot, kas tajā rakstīts. Tikai pāris dienas vēlāk Grainerei tiesā paskaidrots, kādas apsūdzības viņai ir izvirzītas.

Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) komandu Fīniksas "Mercury" pārstāvošā Grainere kopš 2014. gada starpsezonās Krievijā pārstāvēja Jekaterinburgas UGMK vienību, ar kuru četras reizes uzvarējusi FIBA Eirolīgā. Savukārt WNBA Grainere ar komandu uzvarējusi vienreiz.

Krievija WNBA starpsezonās bija galamērķis daudzām ASV basketbolistēm, jo atalgojums tur ir vairākas reizes lielāks nekā dzimtenē.

31 gadu vecā Grainere ar savu prasmi ietriekt bumbu grozā no augšas tiek uzskatīta par vienu no labākajām pasaules basketbolistēm.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu