Vīrietis ar "Ferrari" traucies divreiz ātrāk nekā atļauts. Autovadītāju tiesās

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: yousang/Shutterstock

Rīgas pilsētas tiesai prokuratūra nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds "Ferrari" vadītājs par kukuļa došanu ceļu policistam, ievērojami pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, informēja prokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību policijas darbinieki apturēja vīrieša vadīto "Ferrari" markas automašīnu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, proti, vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 50 km/h, vīrietis automašīnu vadīja ar 120 km/h.

Likumsargi lūdza uzrādīt transportlīdzekļa vadītāja apliecību un tā reģistrācijas apliecību.

Apsūdzētais vīrietis pieprasīto dokumentu vietā likumsargam deva ne mazāk kā divas 50 eiro banknotes, lai viņš nepieņemtu lēmumu par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu un soda piemērošanu.

Prokurors apsūdzēto personu saucis pie kriminālatbildības par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, došanu personiski valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, neizdarītu kādu darbību, un nodotais kukulis bija domāts šai valsts amatpersonai.

Apsūdzētais vīrietis savu vainu viņam izvirzītajā apsūdzībā neatzīst.

Krimināllikumā par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu paredzēta brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, probācijas uzraudzība, sabiedriskais darbs vai naudas sods, sākot no 10 minimālajām mēnešalgām, kas šobrīd ir 5000 eiro.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu