T, 30.11.2022.

VIDEO ⟩ Aizvadīta LGBT kopienas pirmā “Kvīru diena 2022”

Papildināts
Apollo.lv
Aizvadīta LGBT kopienas pirmā “Kvīru diena 2022”
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 29. oktobrī, LGBT Namā ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu noritēja pirmā LGBT un viņu draugu apvienības “Mozaīka” organizētā "Kvīru diena" - pilnas dienas aktivitāšu cikls LGBT kopienai un tās atbalstītājiem.

"Šogad tiek sākta jauna tradīcija LGBT+ kopienas stiprināšanai - "Kvīru diena 2022". Šogad ir pagājuši 30 gadi kopš homoseksualitātes dekriminalizācijas Latvijā. Šo 30 gadu laikā LGBT kopiena ir saliedējusies, kļuvusi redzamāka, līdz šim tikai tiesību jomā Latvija būtiski atpaliek no pārējām Eiropas Savienības valstīm. "Kvīru diena"  iedvesmojošs aktivitāšu kopums, kas sniegs ieguldījumu kā LGBT kopienas, tā sabiedrības saliedēšanā," saīja Kaspars Zālītis, LGBT un viņu draugu apvienības “Mozaīka” valdes loceklis.

Pirmās "Kvīru dienas" gaitā notika dažādas aktivitātes, kuru mērķis bija iepazīstināt ar aktualitātēm LGBT kopienas aktīvismā, kultūrā, kā arī radīt iespēju LGBT kopienas cilvēkiem un atbalstītājiem kopīgi pavadīt laiku draudzīgā un drošā vidē.

LGBT kopienai un atbalstītājiem bija iespēja vērot diskusijas par ģimeņu atzīšanas procesu tiesas ceļā, par to, kā būt LGBT kopienas atbalstītājam, HIV prevenciju Latvijā, kultūru kā LGBT aktīvisma izpausmi un transpersonu stāvokli Latvijā.

Diskusijās piedalījās Latvijas atpazīstamākie LGBT un cilvēktiesību aizstāvji - trans aktīvisti Daniels Putniņš un Tims Treikulis, juriste Gabriela Šantare, LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" valdes loceklis Kaspars Zālītis, cilvēktiesību aktīviste Natālija Knipše, ārste Dana Isarova un citi.

Dienas noslēgumā bija stāsti par Praida kustības attīstību Latvijā, kurā piedalījās Latvijas pirmā Praida dalībnieces, kuras dalījās ar pieredzes stāstiem par šo LGBT kopienai tik nozīmīgu posmu Latvijas vēsturē. Vakara noslēgumā notika arī kopējs filmas "Homo@LV" seanss - dokumentāla filma par Latvijas pirmajiem Praida gājieniem, to dalībniekiem, un par šķēršļiem, kurus nācās pārvarēt pirmo Praidu organizatoriem un dalībniekiem.

LGBT Nams jeb LGBT House Riga tika atklāts 2019. gada novembrī, un kopš tā laika kalpo kā droša, iekļaujoša vide, kur kopā sanākt LGBT cilvēkiem un viņu ģimenēm, draugiem, atbalstītājiem.

Pasākumu bija iespējams vērot arī tiešsaistē, LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" un Sabiedrības integrācijas fonda "Facebook" kontos.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu