T, 30.11.2022.

VIDEO ⟩ Kļūdas, tēvreize un latgaliešu valoda. Kā jaunievēlētās Saeimas deputāti nodod zvērestu?

Kļūdas, tēvreize un latgaliešu valoda. Kā jaunievēlētās Saeimas deputāti nodod zvērestu?
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video.

1. novembrī uz pirmo sēdi sanākusi 14. Saeima, kurā deputāti dod zvērestu jeb svinīgo solījumu. 

Video: Svetlana Čulkova nodod zvērestu

Video: Raivis Dzintars nodod zvērestu

Video: Glorija Grevcova nodod zvērestu

Video: Lauris Lizbovskis nodod zvērestu

Video: Ramona Petraviča nodod zvērestu​

Video: Aleksejs Rosļikovs nodod zvērestu

Video: Evika Siliņa nodod zvērestu

14. Saeimā ievēlētā Linda Liepiņa (LPV) šodien pirms deputātes zvēresta došanas noskaitīja tēvreizi.

Pēc tam līdzšinējās, 13. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), kura vada 14. Saeimas pirmo sēdi, aicināja Liepiņu dot zvērestu, ko deputāte arī izdarīja.

Septiņi parlamentārieši 14. Saeimas deputāta zvērestu otrdien izvēlējās dot latgaliski.

Zvērestu latgaliešu valodā izvēlējušies sniegt arī vairāki partijas "Stabilitātei!" deputāti. Pirmā zvērestu latgaliski deva Glorija Grevcova ("Stabilitātei!"), taču vēlāk tā pat rīkojās Iļja Ivanovs ("Stabilitātei!"), Viktorija Pleškāne ("Stabilitātei!"), Anna Rancāne (JV), Leila Rasima (P), Nadežda Tretjakova ("Stabilitātei!") un Juris Viļums (AS).

Kā ziņots, deputāta amata kandidāti, kas ievēlēti 14. Saeimā, dos svinīgu solījumu: "Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus." Katram jaunievēlētajam deputātam solījums būs jāapliecina arī ar savu parakstu.

Pēc svinīgā solījuma došanas Saeima balsos par lēmumprojektu par 14. Saeimas deputātu pilnvaru apstiprināšanu.

Foto: Uz pirmo sēdi sanāk 14. Saeima

Jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē atklātā procedūrā ar vēlēšanu zīmēm ievēlēs Saeimas Prezidiju - Saeimas priekšsēdētāju, divus viņa biedrus, sekretāru un viņa biedru.

Saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likumu līdz ar jaunievēlētās Saeimas sanākšanu uzskatāms, ka Ministru kabinets ir atkāpies, tādēļ sēdi paredzēts noslēgt ar valdības paziņojumu par savu pilnvaru nolikšanu. Līdzšinējā valdība turpinās pildīt savus pienākumus līdz brīdim, kad Saeima būs izteikusi uzticību jaunam Ministru kabinetam.

Saskaņā ar Satversmi jaunievēlētā Saeima sanāk uz pirmo sēdi novembra pirmajā otrdienā, kad arī beidzas iepriekšējā parlamenta sasaukuma pilnvaras.

14. Saeimas vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza "Jaunā vienotība" (JV), kura 14. Saeimā ieguvusi 26 mandātus, tai seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ar 16, "Apvienotais saraksts" (AS) ar 15, Nacionālā apvienība (NA) ar 13, "Stabilitātei!" ar 11, "Progresīvie" ar 10 un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) ar deviņiem mandātiem.

No JV Saeimā ievēlēti Krišjānis Kariņš, Edgars Rinkēvičs, Andrejs Judins, Inese Lībiņa-Egnere, Hosams Abu Meri, Arvils Ašeradens, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Anda Čakša, Ainars Latkovskis, Rihards Kozlovskis, Inga Bērziņa, Andrejs Ceļapīters, Raimonds Čudars, Mārtiņš Daģis, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Mārtiņš Felss, Inese Kalniņa un Irma Kalniņa.

Tāpat no JV parlamentā ievēlēti Jānis Patmalnieks, Uģis Rotbergs, Evika Siliņa, Agnese Krasta, Anna Rancāne, Jānis Skrastiņš, Zane Skujiņa un Agita Zariņa-Stūre.

ZZS nākamajā Saeimā pārstāvēs Armands Krauze, Augusts Brigmanis, Viktors Valainis, Uldis Augulis, Andris Bērziņš, Anita Brakovska, Gundars Daudze, Juris Jakovins, Līga Kļaviņa, Līga Kozlovska, Gunārs Kūtris, Daiga Mieriņa, Harijs Rokpelnis, Andrejs Vilks, Kaspars Melnis un Jānis Vucāns.

AS pārstāvji nākamajā parlamenta sasaukumā būs Edvards Smiltēns, Raimonds Bergmanis, Māris Kučinskis, Edgars Tavars, Ingmārs Līdaka, Česlavs Batņa, Atis Deksnis, Andris Kulbergs, Lauris Lizbovskis, Didzis Šmits, Juris Viļums, Linda Matisone, Igors Rajevs, Māris Sprindžuks un Aiva Vīksna.

No NA nākamajā parlamenta sasaukumā strādās Raivis Dzintars, Ināra Mūrniece, Ilze Indriksone, Nauris Puntulis, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Aleksandrs Kiršteins, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs.

No "Stabilitātei!" saraksta Saeimā ievēlēti Aleksejs Rosļikovs, Svetlana Čulkova, Glorija Grevcova, Iļja Ivanovs, Igors Judins, Jefimijs Klementjevs, Dmitrijs Kovaļenko, Nataļja Marčenko-Jodko, Viktorija Pleškāne, Viktors Pučka un Nadežda Tretjakova.

No "Progresīvajiem" 14.Saeimā strādās Kaspars Briškens, Skaidrīte Ābrama, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa, Leila Rasima, Jana Simanovska, Andris Sprūds, Andris Šuvajevs, Atis Švinka un Edgars Zelderis.

No LPV parlamentā ievēlēti Ainārs Šlesers, Oļegs Burovs, Mārcis Jencītis, Kristaps Krištopans, Vilis Krištopans, Linda Liepiņa, Ramona Petraviča, Ričards Šlesers un Edmunds Zivtiņš.

Tēmas
Aktuālākās ziņas