Tava iespēja palīdzēt. Asinsdonoru centrs novembrī dosies 56 izbraukumos

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: c12/Shutterstock

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) novembrī dosies 56 izbraukumos un aicina iedzīvotājus ziedot O- asins grupas asinis, pavēstīja VADC Sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Kleinhofa.

Izbraukumi plānoti vairākās vietās Rīgā, Olainē, Bauskā, Lielvārdē, Pļaviņās, Iecavā, Kuldīgā, Limbažos, Siguldā, Smiltenē, Mārupē, Ķekavā, Maltā, Krāslavā, Demenē, Jēkabpilī, Rēzeknē, Preiļos, Malnavā, Rugājos, Ludzā, Cesvainē, Kārsavā, Varakļānos, Lūznavā.

Ikdienā VADC donorus pieņem pastāvīgajās ziedošanas vietās Rīgā, Sēlpils ielā 9 un Merķeļa ielā 11, Hipokrāta ielā 2, Liepājas slimnīcā pēc iepriekšēja pieraksta, Rēzeknes slimnīcā, reģionālo slimnīcu Asins sagatavošanas kabinetos - Ventspilī, Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju - personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

Jau vēstīts, ka patlaban VADC akūti trūkst O- asins grupas asinis, sociālajos tīklos vēsta Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS).

Slimnīcās, tostarp PSKUS, šobrīd ārstējas vairāki pacienti, kuriem akūti nepieciešamas O- asins grupas asinis, kā rezultātā ir strauji samazinājies šīs asins grupas krājums VADC. PSKUS steidzami aicina atsaukties O- asins grupas donorus, lai mediķi varētu turpināt palīdzēt pacientiem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu