Ķīna kritizē Lielbritāniju par ministra vizīti Taivānā

LETA
Gregs Hands.
Gregs Hands. Foto: AFP/SCANPIX

Ķīna pirmdien, 7. novembrī, kritizējusi Lielbritāniju par tirdzniecības politikas ministra Grega Handsa vizīti Taivānā.

Demokrātiskā Taivāna dzīvo pastāvīgu Ķīnas iebrukuma draudu apstākļos. Ķīna to uzskata par savu teritoriju un draudējusi to anektēt ar spēku.

Pekina arī cenšas diplomātiski izolēt Taivānu, pieprasot valstīm respektēt "vienas Ķīnas" principu.

Lielbritānijai vajadzētu "nopietni cienīt Ķīnas suverenitāti, atbalstīt vienas Ķīnas principu, pārtraukt jebkāda veida oficiālus kontaktus ar Taivānu un pārtraukt nepareizu signālu sūtīšanu Taivānas neatkarības separātistu spēkiem," paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis.

Londona pavēstīja, ka Handss devies divu dienu vizītē, kuras laikā viņš tiksies ar Taivānas prezidenti Cai Inveņu un piedalīsies 25. ikgadējās Taivānas un Lielbritānijas tirdzniecības sarunās.

Pēc ASV Pārstāvju palātas Nensijas Pelosi vizītes Taivānā Ķīna izšāva raķetes pāri Taivānai un izvietoja militāros kuģus un lidmašīnas Taivānas tuvumā.

Taču šie Ķīnas soļi, šķiet, nav atstājuši lielu ietekmi, un Eiropas un Ziemeļamerikas valstu amatpersonu braucieni uz Taivānu turpinās.

Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949. gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas uzskata Taivānu par savas teritorijas daļu.

Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis brīdināja Taivānas amatpersonas, ka "to mēģinājums panākt neatkarību ar ārvalstu atbalstu ir lemts neveiksmei".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu