Kodolenerģijas ēnas puses
Redzamākie trūkumi kodolenerģijas izmantošanā ir AES būvniecības lielās izmaksas un ilgais laiks, drošības riski un kodolatkritumi, kā arī jāraugās uz to, cik droša ir urāna un citas kodoldegvielas ieguve.
Kritiķi apgalvo, ka kodolenerģija novērš uzmanību no ātrākām, lētākām un tīrākām alternatīvām, savukārt kodolenerģijas nozare uzskata, ka aizvadītajās desmitgadēs liktais uzsvars uz atjaunojamās enerģijas avotu izmantošanu laupījis iespēju nozarei straujāk attīstīties.
Lai gan pašreizējās krīzes devušas jaunu stimulu kodolenerģijas nozarei, nav skaidrs, vai investori saskatīs kodolenerģijā augsta potenciāla investīciju tīrākā pasaules nākotnē vai atzīs to tikai par pārejas un papildu enerģiju, kamēr vēl vairāk tiek attīstīti atjaunojamie enerģijas avoti. ES Taksanomijas deleģētajā aktā kodolenerģijai pielikta "pārejas tehnoloģijas" birka, kas padara to mazāk finansiāli pievilcīgu.
Žurnāls "Forbes" norādīja, ka Francijā pašreiz puse no AES nav pieslēgtas elektroapgādes tīklam, bet valsts plāno jaunu reaktoru būvniecību. Tikmēr Šveices uzņēmums "Axpo" nebūtu ieinteresēts būvēt jaunus reaktorus, pat ja tas tiktu atļauts, un pārgurušie Vācijas AES operatori patiesībā nevēlas pašreizējo licenču pagarināšanu.
Francijas situācija
Francija, kas parasti eksportē elektroenerģiju, šogad to importēja, jo AES nespēj saražot to pietiekamā daudzumā. Francijas problēmas ar AES darbību daļēji skaidrojamas ar apkopes darbiem valsts 56 reaktoros, no kuriem puse ir aptuveni 40 gadus veci. Katrs novecojošais reaktors ir periodiski jāizslēdz, lai to pārbaudītu. Pandēmijas laikā plānotā apkope karantīnas režīmu dēļ aizkavējās. Situāciju vēl vairāk sarežģīja korozijas problēmas atklāšana 2021.gadā vienā no reaktoriem.