TV ekrānos atgriežas iemīļotā erudīcijas spēle "Prāta banka"

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Prāta bankas" vadītājs Toms Bergs.
"Prāta bankas" vadītājs Toms Bergs. Foto: publicitātes

No 1. decembra pie TV ekrānos atgriežas iemīļotā erudīcijas spēle "Prāta banka". Spēli vadīs TV personība Toms Bergs.

Pirms vairāk nekā 20 gadiem LNT skatītāji varēja novērtēt spēles pirmizrādi, bet no 1. decembra ReTV skatītāji ceturtdienas vakarus pavadīs kopā ar spēles jauno versiju.

Noteikumi – ierastie

Spēles pamatā joprojām ir jautājumi ar četriem atbilžu variantiem. Katru spēli iesāks trīs dalībnieki, kuri pirmajā kārtā atbildēs uz mazāk sarežģītiem jautājumiem, par katru pareizo atbildi nopelnot 10 punktus.

Otrajā kārtā dalībnieki varēs izvēlēties jautājumu vērtības, jeb likt likmes, riskējot ar pirmajā kārtā iekrātajiem punktiem. Dalībnieks, kuram pēc otrās kārtas būs vislielākā punktu summa, piedalīsies spēles finālā.

Atlases kārtas līderim fināla spēlē pievienosies viņa līdzpaņemtais komandas biedrs, ar kuru kopā varēs apspriest atbilžu variantus, lai uz izšķirošajiem jautājumiem atbildētu pareizi. Finālā dalībniekus sagaidīs septiņi izaicinoši jautājumi, kā arī trīs papildiespējas: zvans jautājuma sastādītājam; līdzspēlētājs pret noderīgu informāciju; jautā konkurentam. Pēc katra pareizi atbildēta jautājuma finālisti varēs lemt par spēles turpināšanu, riskējot ar jau iegūto laimestu, vai neturpināšanu, tādējādi dodoties mājās ar nopelnīto punktu summu. Šoreiz spēles dalībnieki necīnīsies par reālu naudas summu, bet gan balvu fondu, kas pēc katra pareizi atbildēta jautājuma ievērojami pieaugs.

Jauns vadītājs

Jautājumus spēlei sagatavojis populārais latviešu erudīcijas spēļu veidotājs Ivo Krumholcs, kurš bija jautājumu autors arī iepriekšējās "Prāta bankas" sezonās. Arī jaunās sezonas spēles režisors Krišs Ozols piedalījās "Prāta bankas" veidošanā kanālā LNT.

Spēli vadīs TV personība Toms Bergs, kuru kanāla ReTV skatītāji atceras kā raidījumu "Ikdiena", "Ceturtā vara" un "Trīs ceturtdaļas" vadītāju.

Bergs atzīst, ka būt par spēles vadītāju viņam ir liels gods: "Es negribētu, lai mani salīdzina ar iepriekšējiem vadītājiem. Šī ir jauna sezona, mēs esam jaunā studijā, ar pavisam jauniem dalībniekiem. Mēs spēlēsim tā, lai interesanti ir gan dalībniekiem, gan televīzijas skatītājiem."

Toms atzīst, ka arī pats mēdz spēlēt erudīcijas spēles un arī vienmēr vēlējies būt erudīcijas spēles vadītājs, bet par vienu no lielākajiem izaicinājumiem filmēšanas procesā uzskata spēju saglabāt neitralitāti. "Spēles procesā es redzu tieši tikpat, cik redz spēles dalībnieks. Tātad – pareizo atbildi es nezinu. Bet, ja man ir pareizās atbildes pavediens, svarīgi, lai spēles dalībniekiem nepasaku priekšā kaut ko par daudz vai tieši pretēji – neatrunāju no pareizās atbildes," secina jaunais spēles vadītājs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu