Drošības dēļ brīvdienās 23 Krievijas pilsoņiem liegta ieceļošana Latvijā

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Robeža.
Robeža. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Drošības apsvērumu dēļ aizvadītajās brīvdienās 23 Krievijas pilsoņiem liegta ieceļošana Latvijā. 

Ceturtdien Vientuļu, Terehovas un lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Ukrainas un vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, un vienam Azerbaidžānas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi. Vēl trīs Krievijas pilsoņiem ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ.

Piektdien astoņiem Krievijas un vienam Moldovas pilsonim ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ.

Sestdien vēl diviem Krievijas pilsoņiem ieceļošana liegta drošības apsvērumu dēļ. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Savukārt svētdien ieceļošana Latvijā liegta desmit Krievijas pilsoņiem.

Robežsardze pagājušajā nedēļā paziņoja, ka kopš 19.septembra, kad spēkā stājušies ar valdības lēmumu noteiktie ierobežojumi nebūtiskai ceļošanai, Krievijas valstspiederīgo plūsma samazinājusies par 37% un situācija uz austrumu robežas ir stabila un kontrolēta.

Krievijā izsludinātās mobilizācijas dēļ no 28.septembra uz trīs mēnešiem ir ieviesta ārkārtējā situācija Alūksnes, Balvu un Ludzas novada teritorijā, kā arī ostās, lidostās, lidlaukos izveidotajās robežšķērsošanas vietās un uz dzelzceļiem.

19.septembrī spēkā stājās Ministru kabineta noteiktie ierobežojumi Krievijas pilsoņu - Šengenas īstermiņa vīzu turētāju - ieceļošanai Latvijā nebūtiskiem mērķiem, piemēram, tūrisma un atpūtas nolūkos. Tādus pašus ierobežojumus noteica Igaunija, Lietuva un Polija.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu