Indonēzijas galveno salu satricina zemestrīce. Miruši vismaz 56 cilvēki

Ziņa papildināta
LETA
Indonēzijas galveno salu satricina zemestrīce. Miruši vismaz 56 cilvēki
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: raditya/Shutterstock

5,6 magnitūdas stiprajā zemestrīcē, kas pirmdien skāra Indonēzijas lielāko salu Javu, gājuši bojā vismaz 56 cilvēki, bet vairāk nekā 700 guvuši ievainojumus, paziņojis Rietumjavas provinces gubernators Ridvans Kamils.

Viņš piebildis, ka liels skaits cilvēku vēl ieslodzīti zem namu drupām, un tāpēc bojāgājušo un ievainoto skaits, domājams, pieaugs.

Zemestrīces epicentrs atradās Rietumjavas pilsētā Čiandžurā, kas ir apmēram 100 kilometrus uz dienvidiem no galvaspilsētas Džakartas, liecina ASV Ģeoloģijas dienesta (USGS) dati.

Zemestrīcē sagruvušas ēkas, un tā izraisījusi zemes nogruvumus.

Vietējie mediji ziņo, ka lieli postījumi Čiandžurā nodarīti veikaliem, slimnīcai un islāma internātskolai. Vairākām ēkām norauti jumti un ielās mētājas gruveši.

Tuvējos ciemos notiek iedzīvotāju evakuācija, un zemestrīci varēja just arī galvaspilsētā Džakartā, kur cilvēki panikā skrēja laukā no ēkām.

Filipīnu meteoroloģiskais dienests brīdinājis, ka zemestrīcei var sekot pēcgrūdieni.

Indonēzija atrodas tā dēvētajā Klusā okeāna "Uguns lokā", kur tektonisko plātņu berzēšanās dēļ bieži notiek zemestrīces un vulkānu izvirdumi.

Pērn janvārī Sulavesi salu satricināja 6,2 magnitūdas stipra zemestrīce, kas prasīja vairāk nekā 100 dzīvību un tūkstošiem cilvēku atstājot bez mājām.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu