Pk, 27.01.2023.

Tatjana Ždanoka EP balsojusi pret Krievijas pasludināšanu par teroristisku valsti

Apollo.lv
Tatjana Ždanoka EP balsojusi pret Krievijas pasludināšanu par teroristisku valsti
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7
"Latvijas Krievu savienības" līdere Tatjana Ždanoka.
"Latvijas Krievu savienības" līdere Tatjana Ždanoka. Foto: Paula Čurkste/LETA

Eiropas Parlaments (EP) trešdien, 23. novembrī, pasludināja Krieviju par terorismu atbalstošu valsti. Tomēr balsojums nebija vienbalsīgs, tajā piedalījās arī Tatjana Ždanoka, norāda Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Rezolūcija tika pieņemta ar 494 balsīm "par", 58 balsīm "pret", tajā skaitā skaitā Tatjana Ždanoka (Latvijas Krievu savienība) no Latvijas, un 44 atturoties. Pārējie no Latvijas ievēlētie deputāti balsoja par rezolūciju, izņemot Ušakovu, kas balsojumā nevarēja piedalīties, jo atrodas Rīgā uz tiesas sēdi.

Tiesa, Ušakovs esot norādījis - ja atrastos Briselē, balsotu "par".

Pēc Eiropas Parlamenta balsojuma, kurā Krievija tika atzīta par terorismu atbalstošu valsti, EP mājaslapai noticis hakeru uzbrukums, par kuru atbildību uzņēmušies prokrieviski hakeri, paziņojušas amatpersonas.

"Eiropas Parlaments ir pakļauts sarežģītam kiberuzbrukumam. Atbildību uzņēmusies prokremliska grupa," mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņoja EP priekšsēdētāja Roberta Metsola.

"Mūsu IT eksperti pretojas tam un aizsargā mūsu sistēmas. Tas notika pēc tam, kad mēs pasludinājām Krieviju par terorismu atbalstošu valsti. Mana atbilde: #SlavaUkraini," paziņoja Metsola.

EP preses pārstāvis Žaume Duks atklāja, ka EP mājaslapa piedzīvo piekļuves atteices jeb DDoS uzbrukumu.

Cits avots EP atklāja, ka šis ir sarežģītākais hakeru uzbrukums, kāds EP pēdējā laikā noticis.

EP mājaslapa nobruka neilgi pēc tam, ka EP deputāti pasludināja Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

"Šodienas uzbrukums Eiropas Parlamenta sistēmām ir brīdinājuma šāviens. Tas ir uzbrukums Eiropas demokrātiskajai sirdij," sacīja Vācijas EP deputāts Rasmuss Andresens.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu