Medijs: Uzņēmums "Yandex" vēlas saraut saites ar Krieviju

Apollo.lv
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Burdun Iliya/Shutterstock

Krievijas lielākais tehnoloģiju uzņēmums "Yandex" vēlas saraut saites ar Krieviju, laikrakstam "New York Times" vēsta anonīmi avoti. Šis lēmums ietekmētu Krievijas prezidenta Vladimira Putina plānus attīstīt Krievijas tehnoloģijas, vēsta medijs "Insider".

"Yandex" mātesuzņēmums ir uztraukts par to, kā Krievijas izvērstais karš Ukrainā ietekmē biznesu. 

Tas varētu būt trieciens kara noziedzniekam Vladimiram Putinam, kurš vēlas attīstīt pašmāju tehnoloģijas un preces kā alternatīvu Rietumu tehnoloģijām.

"Yandex" ir Krievijas lielākais interneta uzņēmums, kas vislabāk zināms ar meklēšanas pārlūkprogrammu un taksometru pakalpojumiem.

Taču tā Nīderlandē bāzētais mātesuzņēmums "Yandex N.V." vēlas pamest Krieviju. Divi anonīmi avoti laikrakstam norādīja, ka "Yandex N.V." vēlas no Krievijas pārvietot pašbraucošas automašīnas, citas daudzsološas tehnoloģijas un jaunus uzņēmumus.

Šiem uzņēmumiem būtu nepieciešama piekļuve Rietumu tirgiem, ekspertiem un tehnoloģijām.

Tomēr lēmums par "Yandex" jauno tehnoloģiju uzņēmumu pārvietošanu var nebūt "Yandex N.V." pārziņā.

Uzņēmumam ir jāsaņem Kremļa piekrišana Krievijā reģistrēto licenci reģistrēt citā valstī. "Yandex" akcionāriem būtu jāapstiprina plašāks pārstrukturēšanas plāns.

Pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā "Yandex" nodarbināja 18 000 cilvēku, un tā vērtība pārsniedza 31 miljardu ASV dolāru.

To bieži dēvē par "Krievijas "Google"". Tam pat bija birojs Kalifornijā. 

Tūkstošiem "Yandex" darbinieku ir pametuši Krieviju. Gandrīz uzreiz pēc kara Ņujorkas biržā kotēto uzņēmuma akciju kopējā vērtība samazinājās par vairāk nekā 20 miljardiem dolāru. Tad "Nasdaq" apturēja akciju tirdzniecību.

Pagājušajā gadā Maskavas biržā kotētās "Yandex" akcijas zaudēja 62% no savas vērtības. 

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu