P, 11.12.2023.

Ukraiņu dziedātāja Loboda reaģē uz paziņojumu par Lietuvas nevēlamo personu sarakstu

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Ukraiņu dziedātāja Svetlana Loboda sociālo tīklu vietnē "Instagram" nākusi klajā ar paziņojumu pēc informācijas, ka viņa iekļauta Lietuvā nevēlamo personu sarakstā.

Loboda vēsta: "Līdz šim man nav oficiāla ieceļošanas aizlieguma Lietuvā. Mani plānotie koncerti Lietuvā Ukrainas atbalstam notiks. Slava Ukrainai!"

Kā ziņots, dziedātāja šobrīd dzīvo Latvijā un plānoja koncertturneju Lietuvas lielākajās pilsētās, ceturtdien, 24. novembrī, informē Lietuvas ārlietu ministra preses pārstāve Paulīna Levickīte.

"Pēc konsultācijām ar mūsu partneriem Ukrainā mēs pievienojam dziedātāju "persona non grata" sarakstam," viņa teica ziņu aģentūrai BNS.

Kultūras ministrs Simons Kairis BNS paskaidroja, ka dziedātāja ir Ukrainas pilsone un pašlaik dzīvo Latvijā, tādēļ atšķirībā no citiem Krievijas skatuves māksliniekiem uz viņu netiek attiecināts automātisks iebraukšanas Lietuvā aizliegums.

"Runa ir par privātiem pasākumu organizatoriem, privātām telpām, tādēļ vienīgais risinājums ir apsvērt tādas personas iekļaušanu Lietuvā nevēlamo personu sarakstā," viņš teica.

Loboda, kas ir viena no pēdējo gadu Krievijā populārākajām dziedātājām, novembra beigās un decembra sākumā bija plānojusi četrus koncertus Panevežā, Šauļos, Klaipēdā un Viļņā.

Lietuvas sabiedriskā raidorganizācija LRT ziņoja, ka dziedātāja aktīvi turpināja uzstāties Krievijā arī pēc Krimas pussalas okupācijas 2014. gadā,

turklāt 2015. gadā uzstājās 9. maija pasākumā, kurā tika svinēta Padomju Savienības uzvara Otrajā pasaules karā.

Pēc atkārtotā Krievijas iebrukuma Ukrainā pirms deviņiem mēnešiem Loboda pārcēlās uz Rietumvalstīm un, kā apgalvo Lietuvas mediji, vēlējās uzstāties Latvijā organizētā labdarības pasākumā Ukrainas atbalstam, bet organizatori to neesot ļāvuši.

Kairis apgalvoja, ka riskus rada dziedātājas iepriekšējā pozīcija attiecībā uz Krieviju.

Lietuvas kultūras ministrs arī apgalvoja, ka atsevišķi pasākumu organizatori ir atcēluši Lobodas plānotos koncertus Latvijā un aicinājuši kolēģus Lietuvā darīt tāpat, jo viņiem radušās šaubas par dziedātājas pozīciju attiecībā uz Krievijas agresiju.

Loboda koncertturnejas laikā oktobra beigās uzstājās Tallinā, ir devusies uz ASV, Moldovu un citām valstīm, kā arī plānotas uzstāšanās daudzās Vācijas pilsētās.

Izziņojot turneju, viņa uzsvēra, ka daļa ieņēmumu tiks ziedoti viņas dzimtās Irpiņas atjaunošanai.

Pirms koncerta Tallinā viņa Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR teica, ka, 24. februārī sākoties karam, nekavējoties izņēmusi bērnus no skolas Maskavā un atstājusi ilgi veidotu dzīvi un karjeru ar stabiliem ienākumiem.

Loboda pauda apņēmību sniegt pēc iespējas vairāk koncertu, lai iegūtu līdzekļus, kurus varētu novirzīt palīdzībai Ukrainai.

Loboda dzimusi 1982. gadā Irpiņā, viņa 2009. gadā pārstāvēja Ukrainu Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) uz jautājumu, vai arī Latvija plāno iekļaut dziedātāju valstij nevēlamo personu sarakstā, norāda, ka atbilstoši ierastajai praksei ĀM nekomentē šī saraksta veidošanu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu