VIDEO ⟩ Publicēti pirmie kadri no sprāgušā "Nord Stream" cauruļvada

Apollo.lv
Publicēti pirmie kadri no sprāgušā "Nord Stream" cauruļvada
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Publicēti pirmie kadri no "Nord Stream" sprāgušā cauruļvada.
Publicēti pirmie kadri no "Nord Stream" sprāgušā cauruļvada. Foto: Ekrānuzņēmums no video

Dānijas televīzija publicējusi kadrus no sprāgušā "Nord Stream" cauruļvada. Septembrī no sprādzieniem tika sabojāti cauruļvadi, izraisot četras noplūdes, vēsta Igaunijas medijs "Postimees".

Dānijas televīzija ar zemūdens dronu ir nofilmējusi sprāgušā "Nord Stream" cauruļvada bojājumus, vēsta Ukrainas ziņu aģentūra UNIAN.

TV2 norāda, ka bija nepieciešams gaidīt vairākas nedēļas, līdz saņemta atļauja no Dānijas varasiestādēm nirt un filmēt cauruļvadu. 

Video: Sprāgušais "Nord Stream" cauruļvads

Zemūdens drons sprādziena vietu sasniedza piecu stundu laikā. 

Septembra beigās Baltijas jūrā notika vairākas eksplozijas, sabojājot abus "Nord Stream" cauruļvadus un izraisot četras noplūdes. 

Zviedrijas prokuratūra 18. novembrī apstiprināja, ka "Nord Stream" gāzesvadu sprādzieni bijusi sabotāža.

Netālu no bojātajām cauruļvadu vietām atrastas sprāgstvielu pēdas, paziņoja Zviedrijas prokuratūra, piebilstot, ka izmeklēšana turpinās, lai izdarītu vēl konkrētākus secinājumus.

Kā ziņots, dažas dienas pirms "Nord Stream" gāzes noplūdēm Baltijas jūras reģionā garām cauruļvadiem brauca divi kuģi, kuriem nebija izsekošanas sensoru, vēsta medijs "Meduza" un "Postimees".

Uzņēmums "SpaceKnow", kas analizēja satelītu datus, atrada kuģus, pārbaudot noplūdes vietas satelītattēlus. Kopumā dažas dienas pirms noplūdes analītiķi konstatēja 25 kuģus, kas kuģoja netālu no "Nord Stream" cauruļvadiem, taču tikai diviem no tiem nebija izsekošanas sensoru.

Uzņēmuma "SpaceKnow" vadītājs Džerijs Javorņickis uzskata, ka, tā kā izsekošanas ierīces kuģiem nedarbojās, tas nenozīmē, ka viņi mēģina slēpt informāciju par to atrašanās vietu un maršrutiem.

Tiek vēstīts, ka abi kuģi bijuši lieli – katra garums ir no 95 līdz 130 metriem. Šādiem kuģiem ir jāuzstāda un jāizmanto izsekošanas ierīces, lai izvairītos no iespējamās sadursmes ar citiem kuģiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu