Autobusā, kas sestdien avarēja Ainažos, bija Ukrainas karavīri

Ziņa papildināta
LETA
Autobusā, kas sestdien avarēja Ainažos, bija Ukrainas karavīri
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Autobusa un kravas mašīnas sadursmē Ainažos sestdien cietuši 26 cilvēki, viens gājis bojā
Autobusa un kravas mašīnas sadursmē Ainažos sestdien cietuši 26 cilvēki, viens gājis bojā Foto: Aculiecinieka foto

Ainažos sestdien, 26. novembrī, satiksmes negadījumā avarējušajā autobusā bija Ukrainas karavīri, aģentūrai BNS pavēstīja Igaunijas bruņotajos spēkos.

"Satiksmes negadījumā ir cietis viens Igaunijas bruņoto spēku kareivis, kurš ir nogādāts slimnīcā. Viņa dzīvībai briesmas nedraud. Pārējie pasažieri, kuri cieta negadījumā, bija no Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Arī viņi ir nogādāti slimnīcā," paziņoja Igaunijas bruņotajos spēkos.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) Latvijas Radio norādīja, ka negadījumā cietušajiem sniegts maksimāls atbalsts gan no aizsardzības nozares puses, gan arī no Iekšlietu ministrijas.

"Ja mēs būtu iepriekš zinājuši, ka šāda pārvietošanās notiek, varbūt, mēs būtu kaut kā palīdzējuši pirms tam, ar konvoju ar pavadīšanu, bet tā ir iznācis, kā ir iznācis," pauda Pabriks.

Jau vēstīts, ka, pēc līdz šim publiskotās informācijas, ceļu satiksmes negadījumā Ainažos sestdien, 26. novembrī, cietuši 26 cilvēki, tostarp trīs smagi, kā arī viens gājis bojā. Avārijā cieta Igaunijas transporta kompānijas "MK autobuss" autobuss. Autobusā kopumā bija 48 cilvēki - 46 pasažieri un divi autobusa vadītāji. Autobuss bija ceļā no Igaunijas uz Poliju.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) ziņo, ka attiecīgajā satiksmes negadījumā, kurā bija iesaistīts pasažieru autobuss un kravas mašīna, trīs cilvēki guvuši smagas traumas, tostarp politraumas, bet 23 guvuši dažāda rakstura vidēji smagas vai vieglas traumas. Cietušie no notikuma vietas nogādāti Vidzemes slimnīcā, Pērnavas slimnīcā un Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Tāpat 17 notikumā iesaistītie nav guvuši veselībai bīstamas traumas, bet drošības nolūkā nogādāti slimnīcā veikt apskati un, ja nepieciešams, papildu izmeklējumus.

"MK autobuss" pārstāvji skaidroja, ka tas bija čarterreiss. Autobusa vadītājs, kurš bija pie stūres, ir gājis bojā negadījuma vietā, bet otrs autobusa šoferis aizvests uz slimnīcu ar lauztu kāju.

"MK autobuss" pārstāvji, atsaucoties uz izdzīvojušā šofera teikto, norādīja, ka pretīmbraucošā kravas automašīna zaudējusi kontroli un ietriekusies autobusā vadītāja pusē. Negadījuma vietā braukšanas apstākļi uz ceļa bija ļoti slikti sniegputeņa dēļ.

Valsts policija (VP) ir sākusi kriminālprocesu par sestdien, 26.novembrī, notikušo pasažieru autobusa un kravas mašīnas sadursmi Ainažos. Kriminālprocesā tiks skaidrots ceļu satiksmes negadījuma iemesls. 

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu