Ziemeļkoreja paziņo, ka veido "pasaulē visspēcīgākos" kodolieročus

LETA
Ziemeļkoreja paziņo, ka veido "pasaulē visspēcīgākos" kodolieročus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns plāno izveidot "pasaulē visspēcīgākos" kodolspēkus, ziņoja Ziemeļkorejas valsts ziņu aģentūra KCNA.

Ziemeļkorejas kodolprogrammas "gala mērķis" ir izveidot "absolūtu spēku, kāds nav gadsimtu piedzīvots", Kims teicis sestdien, ar rīkojumu paaugstinot desmitiem militārpersonu dienesta pakāpes.

Rīkojums izdots pēc tam, kad 18.novembrī Ziemeļkoreja "izmēģināja jauna veida" starpkontinentālo ballistisko raķeti.

KCNA ziņoja, ka jaunākā "Hwaseong-17" ir milzu raķete, kas teorētiski spēj nogādāt koldolgalviņu līdz ASV kontinentālajai daļai.

Kims jaunākajā rīkojumā uzteica raķetes izstrādātājus un nosauca raķeti par "pasaulē spēcīgāko stratēģisko ieroci", sakot, ka tā ir "brīnišķīgs lēciens kodolgalviņu uzstādīšanas uz ballistiskajām raķetēm tehnoloģijas attīstībā".

Ar jaunās starpkontinentālās ballistiskās raķetes izstrādi Ziemeļkoreja ir parādījusi pasaulei "mūs valsts pārliecinošo, vienmēr uzvarošo nākotni, kas virzās uz pasaules spēcīgākās armijas izveidi", paziņojis Kims.

Nesen Kimam nosūtītā vēstulē Ziemeļkorejas Aizsardzības zinātņu akadēmijas zinātnieki informēja, ka izmēģinājums ir "diža vēsturiska uzvara" un apliecina Ziemeļkorejas suverenitāti.

Tiek uzskatīts, ka Ziemeļkoreja šomēnes ir izšāvusi 30 tuva, vidēja un tāla darbības rādiusa raķetes.

Aktīvu raķešu palaišanu Ziemeļkoreja veica arī oktobrī, kad viena, domājams starpkontinentālā ballistiskā raķete, pārlidoja pār Japānu, iedarbinot brīdinājuma sirēnas Japānas ziemeļos.

Šogad Ziemeļkoreja ir palaidusi vairāk raķešu nekā pērn.

ASV izlūkdienesti uzskata, ka Ziemeļkoreja gatavojas septītajam kodolizmēģinājumam.

Kopš 2006.gada ANO Drošības padome ir pieņēmusi vairāk nekā desmit rezolūcijas, nosakot arvien jaunas sankcijas Ziemeļkorejai par tās raķešu un kodolizmēģinājumiem.

No 2006.līdz 2017.gadam Ziemeļkoreja veica sešus kodolizmēģinājumus, un ir solījusi nekad neatteikties no savas kodolprogrammas.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu