Protesti Ķīnā: pastiprinātā policijas klātbūtne apturējusi protestētājus (1)

LETA
Foto: AP/Scanpix

Pastiprinātā policijas klātbūtne Ķīnas pilsētās otrdien novērsusi protestu atsākšanos.

Pēdējās dienās Ķīnā notikuši protesti pret stingrajiem ierobežojumiem cīņā ar Covid-19.

Kopš pirmdienas Pekinā, Šanhajā un citās lielās pilsētās vērojama pastiprināta policijas klātbūtne.

Policisti pārbaudīja garāmgājēju mobilo telefonu saturu, meklējot aizdomīgu informāciju vai virtuālā privātā tīkla (VPN) mobilās aplikācijas, kas ļauj piekļūt bloķētām vietnēm.

Pekinā sevišķi daudz policistu patrulēja promenādē pie diplomātiskā kvartāla, kur svētdien sapulcējās simtiem demonstrantu.

Arī Šanhajā vislielākā policistu klātbūtne bija novērojama vietā, kur protesti notika nedēļas nogalē.

Protestus, kas Ķīnā ir retums, izprovocēja pagājušajā ceturtdienā notikušais ugunsgrēks kādā dzīvojamajā namā Siņdzjanas Uiguru autonomā reģiona administratīvajā centrā Urumči. Ugunsgrēkā dzīvību zaudēja desmit cilvēki. Daudzi protestētāji šajā nelaimē vaino Covid-19 ierobežojumus, bet varasiestādes šīs apsūdzības noliedz.

Liela daļa Siņdzjanas reģiona un Urumči dzīvo karantīnas režīma apstākļos jau ilgāk nekā 100 dienas.

Ķīnas sabiedrībā pieaug neapmierinātība ar stingrajiem Covid-19 ierobežojumiem, karantīnas režīmiem un masveida testēšanas kampaņām.

Taču Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis otrdien, atbildot uz jautājumiem par sabiedrības neapmierinātību, uzsvēra, ka ierobežojumi ir balstīti zinātnē, ir pareizi un efektīvi.

Ķīnas Veselības komisija otrdien paziņoja, ka plāno paplašināt vakcināciju pansionātos un ka citi pasākumi, kas jau ir izziņoti, tiks ieviesti ātri un rūpīgi, lai mazinātu neērtības.

Ķīnā pašlaik ir lielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma. Otrdien varasiestādes Pekinā ziņoja par apmēram 38 000 jaunu gadījumu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu