Pk, 27.01.2023.

Internetā izskan komentārs par pētnieka Kaprāna "audzināšanu ar sērskābi". Policija kriminālprocesu nesāks

LETA
Internetā izskan komentārs par pētnieka Kaprāna "audzināšanu ar sērskābi". Policija kriminālprocesu nesāks
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Mārtiņš Kaprāns.
Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Mārtiņš Kaprāns. Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija atteikusies sākt kriminālprocesu saistībā ar Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošajam pētniekam Mārtiņam Kaprānam veltītajiem izteikumiem sociālajos tīklos, kurus pētnieks pats vērtē kā draudus.

Kaprāns sociālajos tīklos paziņojis, ka par policijas lēmuma pārsūdzēšanu vēl domāšot.

Vēršanās policijā Kaprānam ļāvusi noskaidrot, ka ierakstu par viņa "audzināšanu ar sērskābi" tviterī veikusi vēsturniece Inese Dreimane, kura sniegusi paskaidrojumu policijai.

Oktobrī "Twitter" bija izvērsusies kārtējā diskusija par padomju pieminekļu aizvākšanu, kurā atkal tika spriests par pareizajiem un nepareizajiem viedokļiem šajā jautājumā, tostarp tika aprunāta Kaprāna pozīcija. Dažos ierakstos tika pausta nostāja, ka Kaprāns kā "nepareizā viedokļa" pārstāvis nebūtu uzklausāms kā eksperts, bet kāds tobrīd anonīms lietotājs savos izteikumos gāja vēl tālāk un paziņoja, ka tur jau "tikai sērskābe var līdzēt".

Pēc šāda ieraksta Kaprāns lūdza policijai ierosināt resorisko pārbaudi, lai noskaidrotu, vai nav nepieciešama kriminālprocesa sākšana par noziedzīgajiem nodarījumiem pret personas veselību vai noziegumiem, ka saistīti ar terorismu. Kaprāna skatījumā, viņš saistībā ar savu profesionālo darbību saņēmis publisku aicinājumu apdraudēt viņa veselību un dzīvību.

No 2008. līdz 2019. gadam Kaprāns bijis valsts amatpersona, pildot padomnieka pienākumus dažādās ministrijās. Kopš 2012. gada viņš veic zinātnisko darbību Latvijas Universitātē.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu