Pk, 3.02.2023.

Miris Ķīnas bijušais līderis Dzjans Dzemiņs

LETA
Miris Ķīnas bijušais līderis Dzjans Dzemiņs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ķīnas bijušais līderis Dzjans Dzemiņs.
Ķīnas bijušais līderis Dzjans Dzemiņs. Foto: Reuters/ScanPix

96 gadu vecumā trešdien miris Ķīnas bijušais līderis Dzjans Dzemiņs, kas valsti vadīja transformācijas periodā no 80. gadu beigām līdz jaunajam gadu tūkstotim, vēsta ziņu aģentūra "Siņhua".

Dzjans varu pārņēma pēc Tjaņaņmeņas slaktiņa un vadīja Ķīnu laikā, kad tā kļuva par vienu no svarīgākajiem spēlētājiem uz globālās skatuves.

"Dzjans Dzemiņs aizgāja no dzīves Šanhajā 2022. gada 30. novembrī plkst. 12.13 leikēmijas un daudzu orgānu nepietiekamības rezultātā," vēsta "Siņhua".

Kad Dzjans 1989. gadā nomainīja Denu Sjaopinu līdera amatā, Ķīna vēl atradās ekonomikas modernizācijas agrajās stadijās.

Laikā, kad Dzjans 2003. gadā pameta prezidenta amatu, Ķīna jau bija Pasaules Tirdzniecības organizācijas dalībvalsts, nodrošinājusi tiesības rīkot 2008. gada olimpiskās spēles, kā arī pavirzījusies ievērojami ceļā uz superlielvalsts statusu.

Analītiķi norāda, ka Dzjans un viņa par "Šanhajas kliķi" dēvētais grupējums saglabāja ietekmi pār valsts politiku krietnu laiku pēc tam, kad viņš augsto amatu jau bija pametis.

Šai saulē Dzjanam paliek sieva Vana Jepina un divi dēli.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu