Sv, 5.02.2023.

Varbūt arī atgriežamies pie valdības ložām? Samilzis cepiens par Dziesmu un deju svētku biļešu privilēģijām

Varbūt arī atgriežamies pie valdības ložām? Samilzis cepiens par Dziesmu un deju svētku biļešu privilēģijām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Wirestock Creators/Shutterstock

Saeimas deputātiem un Ministru kabineta locekļiem tiks saglabāta privilēģija rezervēt un iegādāties biļetes uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, trešdien nolēma Dziesmu un deju svētku padome.

Valsts prezidenta kancelejas pārstāve Sarmīte Ēlerte diskusijā aicināja ņemt vērā, ka savulaik Dziesmu svētki radās kā tautas pašorganizācijas kustība, tomēr šodien tiek sagaidīts, ka Dziesmu svētki tiek finansēti no valsts budžeta. Viņa uzsvēra, ka lēmumā par finansējumu svētkiem piedalās gan Ministru kabinets, gan Saeima, tāpēc "būtu jocīgi", ja šāda iespēja Saeimas deputātiem un Ministru kabineta locekļiem būtu liegta.

Savukārt kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) vērsa uzmanību uz to, ka arī pirms iepriekšējiem Dziesmu un deju svētkiem bija līdzīga diskusija. Viņš atzīmēja, ka "nelielo privilēģiju" paši Saeimas deputāti izmantoja dažādi, tāpēc ministrs pieļāva, ka šoreiz šādu tradīciju varētu lauzt, jo bija deputāti, kas izvēlējās neizmantot šo iespēju un iegādājās biļetes tādā pašā kārtībā kā jebkurš interesents. Arī Dziesmu svētku biedrības valdes priekšsēdētājs Ints Teterovskis pauda nostāja, ka šādas privilēģijas - iespēju rezervēt un iegādāties biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem - Saeimas deputātiem nebūtu piešķiramas.

Kāds tvitera lietotājs uzskata, ka šī ir "bezmaksas reklāmas iespēja politiķiem, tikvien kā pateikt, ka atsakās no šī bonusa", cits atcerējies, ka "kāds vienmēr ir vienlīdzīgāks par citiem". Vēl kāds aicinājis ieviest Dziesmu un Deju svētkos valdības ložas.

Bezmaksas reklāmas iespēju politiķiem saskatījis Mārtiņš Kažis.

Par vienlīdzības tēmu aizdomājies dzejnieks, atdzejotājs Dainis Deigelis.

Kodolīgi informāciju, par to, ka Saeimas deputātiem un Ministru kabineta locekļiem tiks saglabāta privilēģija rezervēt un iegādāties biļetes uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, komentējis ārsts, profesors Uģis Gruntmanis.

Valdības ložu ieviešanu svētkos apsvēris vēsturnieks, Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Kaspars Zellis.

Padomju garu saskatījusi Ulla Rone.

Vijai Zilkalnai ir idejas, kurš vēl bez Saeimas pārstāvjiem varētu būt pelnījis biļetes. 

Konkrēts ierosinājums ir Kasparam Zariņam.

Ilze Sedliņa rosina ieskatīties dažās definīcijās. 

Par lēmumu tiesiskuma izvērtēšanu iestājusies LU Medicīnas fakultātes asociēta profesore sabiedrības veselībā un veselības tiesībās, zvērināta advokāte Solvita Olsena.

Pie bēdīga secinājuma nonācis Māris Kaminskis. 

Kādam jābūt arī pozitīvi noskaņotam. Lūk, Juta Pūpolas "bravo".

Mikroblogošanas vietnes "Twitter" slavenība ar segvārdu Dirsā Līdējs vēl nav izteicies, bet arī no viņa Dziesmu un deju svētku padome noteikti var gaidīt kādu atzinīgu novērtējumu. 

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu