P, 11.12.2023.

VIDEO ⟩ "Uzveicām Kijivu jau pirmajā nedēļā." Propagandiste skaidro kodoltrieciena iespējamību (4)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Krievijas propagandiste Margarita Simonjana.
Krievijas propagandiste Margarita Simonjana. Foto: Ekrānuzņēmums no video

Krievijas propagandiste un kanāla RT galvenā redaktore Margarita Simonjana televīzijas raidījumā skaidroja Krievijas nostāju attiecībā pret Krimu, kā arī skaidroja iemeslus, kādēļ ir "pilnībā izslēgts" kodoltrieciens Kijivai.

"Ir divi scenāriji - vai nu mēs uzvaram tādā veidā, ko uzskatām par uzvaru, vai arī agri vai vēlu būs Trešais pasaules karš. Es neredzu nevienu citu veidu. 

Kādos apstākļos mēs atdotu Krimu? Vai mēs to atdotu bez Trešā pasaules kara? Viņi [ukraiņi] neapstāsies, lai to atgūtu. Kas pēc tam notiek? Trešais pasaules karš? 

Ko mēs darītu, lai neatdotu Krimu? Jeb ko mēs nedarītu? Ir ļoti skaidrs no Baidena runas, ka viņi nav gatavi vienoties tā, kā mēs to dzirdējām un sapratām. Baidens faktiski pateica - ja Putins ir gatavs pilnībā iziet no Ukrainas, tad varam apspriest, kā viņam to darīt. Viņš ir gatavs runāt ar Putinu tikai kapitulācijas gadījumā," sacīja Simonjana.

Video: Krievijas propagandiste Simonjana skaidro, kādēļ nebombardēs Kijivu

"Mēs nekad neveiksim kodoltriecienu pret Kijivu. Nekad. Tas ir pilnībā izslēgts vairāku iemeslu dēļ. Otrais iemesls - tas ir pilnīgi bezjēdzīgi, tas neko neatrisinātu.

Mēs jau uzveicām Kijivu pirmajā iebrukuma nedēļā. Mēs jau bijām Hostomeļā un citur. Mēs praktiski to ieņēmām, ja? 

Zinu karavīrus, kuri tur bija un bija šausmās, jo viņiem lika doties prom. Kopš marta mēs necīnāmies pret Kijivu. Mēs cīnāmies pret Rietumiem. Tādēļ kāda velna pēc mums raidīt kodoltriecienu pret Kijivu? Mēs necīnāmies pret Kijivu.

Mēs nekad nebombardēsim Kijivu.  Galvenais iemesls - Kijivā atrodas mūsu svētvietas.

Ne Putins, ne Šoigu nekad neizlemtu spridzināt Kijivu, piemēram, Kijivas Pečeru klostera dēļ. Bet, piemēram, Vašingtonā, Londonā vai Berlīnē mums nav svētu vietu," skaidroja Simonjana.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka Ukrainas Drošības dienests un policija novembrī  veikuši kratīšanu Kijivas Pečeru klosterī, kas ir viens no svarīgākajiem pareizticīgo centriem Austrumeiropā.

Kijivas Pečeru klosteris ir ukraiņu kultūras dārgums un Ukrainas pareizticīgās baznīcas Krievijas atbalstītā spārna galvenā mītne.

Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarhs Kirils ir publiski atbalstījis Krievijas iebrukumu Ukrainā, un baznīca nosodījusi klosterī notikušo kratīšanu, nodēvējot to par iebiedēšanas mēģinājumu.

Ukrainas Drošības dienests paziņojis, ka šī kratīšana ir sistemātiskā darba sastāvdaļa cīņā pret Krievijas specdienestu destruktīvajām darbībām Ukrainā. Kratīšanas mērķis ir nepieļaut, ka klosteris tiek izmantots kā tā dēvētās krievu pasaules centrs, atklāja dienests, piebilstot, ka tiek izmeklētas arī aizdomas par klostera izmantošanu sabotāžas un izlūkošanas grupu un ārvalstu pilsoņu slēpšanai un ieroču glabāšanai.

Ukrainas Drošības dienests, policija un Nacionālā gvarde pārmeklēja vēl divus klosterus un Maskavas patriarhāta diecēzes galveno mītni Rietumukrainā.

Sagaidāms, ka šīs kratīšanas vēl vairāk pasliktinās attiecības starp Krievijas un Ukrainas pareizticīgo baznīcām.

Ukrainas Drošības dienests pagājušajā piektdienā paziņoja, ka izvirzījis apsūdzības augsta ranga garīdzniekam no Vinnicas apgabala, kurš mēģinājis izplatīt skrejlapas, kurās attaisnots Krievijas iebrukums Ukrainā.

Maskavas patriarhāta Ukrainas Pareizticīgās baznīcas sinode maijā pieņēma lēmumu par pilnīgu patstāvību un neatkarību no Krievijas Pareizticīgās baznīcas.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu