Kremlis paziņo, ka pašlaik neplāno jaunas Ukrainas teritoriju aneksijas

LETA
Kremlis paziņo, ka pašlaik neplāno jaunas Ukrainas teritoriju aneksijas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 8
Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.
Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. Foto: ID1974/Shutterstock

Kremļa administrācija paziņojusi, ka Krievija pašlaik neplāno jaunas teritoriju aneksijas Ukrainā  

"Par to nav ne runas," sacīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Viņš atzina, ka vēl ir "daudz darba", lai "atbrīvotu" jau anektētās teritorijas no Ukrainas kontroles.

Krievija rudenī anektēja Ukrainas Luhanskas, Doneckas, Hersonas un Zaporižjas apgabalus, neraugoties uz Ukrainas un Rietumvalstu paziņojumiem, ka šāda rīcība ir starptautisko tiesību pārkāpums.

Aneksijas brīdī neviens no šiem apgabaliem nebija pilnīgā Krievijas kontrolē, un Ukraina pēc tam atbrīvoja daļu no tiem.

Peskovs arī sacīja, ka Krievija uzskata par draudiem iespējamību, ka Ukraina atkarotu Krimas pussalu, kuru Krievija 2014. gadā ātri okupēja un anektēja.

Krimā esošās Sevastopoles pilsētas varas iestādes ceturtdien atkal ziņoja par Ukrainas drona triecienu Krievijas Melnās jūras flotei.

"Risks neapšaubāmi turpinās, jo Ukrainas puse turpina savu kursu uz teroristisku uzbrukumu organizēšanu," sacīja Peskovs. Viņš piebilda, ka pretgaisa aizsardzība parādījusi, ka Krievijas veiktie pretpasākumi darbojas.

Kremļa preses sekretārs arī noraidīja Vācijas paziņojumus, ka Ukrainai nav jāaprobežojas ar savu teritoriju aizsardzības cīņā pret Krieviju. Peskovs brīdināja, ka tas paplašinātu bruņoto konfliktu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu