Nedēļas sākumā stipri snigs. Izsludināts oranžais brīdinājums

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Migla un sarma Rīgā
Migla un sarma Rīgā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Nākamās nedēļas sākumā ilgstoši un stipri snigs, jo  Latviju no dienvidaustrumiem šķērsos plaša nokrišņu zona. No svētdienas, 11. decembra, vakara līdz otrdienas vakaram valstī būs spēkā oranžais laika apstākļu brīdinājums, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Naktī uz pirmdienu ļoti stiprs sniegs un putenis gaidāms austrumu rajonos, savukārt pirmdien dienā stiprs sniegs un putenis gaidāms vietām rietumu rajonos. Puteņa laikā brīžiem redzamība pasliktināsies līdz 100-500 metriem, kā arī uz ceļiem veidosies sniega sanesumi.

Paredzams, ka ļoti stipra snigšana plašās teritorijās traucēs transporta kustību uz ceļiem un dzelzceļiem, gaisa satiksmi, kā arī gājēju pārvietošanos un citas āra aktivitātes.

Šādos laika apstākļos, pārvietojoties pa ceļiem, jābūt ļoti uzmanīgiem un galamērķa sasniegšanai jāieplāno ilgāks laiks.

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana pa vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uz augšu