S, 30.09.2023.

"Twitter" tīrīšana: Uzņēmums izsola 20 000 dolāru vērtu kafijas automātu un simtiem lietu

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Michael Vi/Shutterstock

Uzņēmums "Twitter", kas tagad pieder miljardierim Īlonam Maskam, izsola greznus krēslus, kafijas automātus un gaļas griešanas mašīnu par 10 000 dolāriem, informē medijs "Vice". 

"Twitter" izsola priekšmetus no uzņēmuma galvenā biroja vairāku simtu tūkstošu dolāru vērtībā. 2023. gada janvārī tiks rīkota izsole, kurā pieejamas tādas lietas kā biroja krēsli, digitāla tāfele, kafijas automāts, kā arī metru augsts "Twitter" logo no koka.

Izsoļu nams "Heritage Global Partners" izsoli rīkos 18. janvārī. Lietu attēli un apraksti ir pieejami vietnē "BidSpotter" un izsoļu nama lapā.

Norādīts vairāk nekā 800 lietu, lielākā daļa no tām ir biroja un industriālā tehnika.

Tiek piedāvāta "Twitter" ikonas (putna) statuja, kā arī gandrīz divu metru augsta @ simbola statuja. Abus priekšmetus var iegādāties, sākot no 25 ASV dolāriem, tie pieejami "Twitter" galvenajā birojā Sanfrancisko. Tās ir vienīgās lietas ar "Twitter" simboliku. 

Vairums no izsolītajām lietām ir biroja mēbeles, tostarp dīvāni, kas maksā vismaz 2000 dolāru. Ar šo izsoli jaunais uzņēmuma īpašnieks Masks parāda, kā mainīs uzņēmuma kultūru. Tā arī ļauj ieskatīties, kādā greznība bija pieejama iepriekšējās vadības laikā. 

Starp virtuves lietām atrodams "La Marzocco Strada" kafijas automāts par 20 000 dolāriem. Tāpat arī tiek pārdota izsmalcināta gaļas griešanas mašīna, kuras vērtība pārsniedz 10 00 dolārus, dārzeņu žāvētājs un 17 000 dolāru dārga industriāla sautēšanas panna. 

Visu šo lietu sākuma cena izsolē ir 25 dolāri. Izsole notiks piecas dienas.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka Īlons Masks pārveidojis dažas "Twitter" telpas par guļvietām. 

Šīs darbības piesaistījušas Sanfrancisko Būvinspekcijas departamenta uzmanību. Departaments medijam norāda, ka izmeklē ziņojumus.

"Twitter" īpašnieks nebija pārsteigts par departamenta uzmanību un tvītoja: "Tātad Sanfrancisko pilsēta uzbrūk uzņēmumiem, kas nodrošina gultas nogurušiem darbiniekiem, tā vietā, lai pasargātu bērnus no fentanila. Kur ir jūsu prioritātes?" Masks piemin pilsētas mēri.

Masks nolēmis ierīkot guļvietas tādēļ, ka kāds darbinieks publicēja attēlu ar savu priekšnieku guļammaisā un maskā. Tiek ziņots, ka Masks veido arī guļvietu sev.

Saviem darbiniekiem Masks izsūtījis e-pastu, liekot ierasties birojā klātienē, norādot, ka citi reģiona biroji pagaidām netiks izmantoti. Bijušais "Twitter" darbinieks norāda, ka Īlons Masks bieži nakšņo birojā, kopš pārņēma uzņēmuma vadību.

Konferenču telpa ir pārveidota par guļamistabu, kas atgādina viesnīcas istabu.

Uz matrača ir atstātas čības un zīmīte: "Labākais lēmums manā dzīvē bija nozagt šīs viesnīcas čības." Tur atrodas arī drēbju skapis, kas atgādina "Ikea" ražotus skapjus.

Uzstādīta arī veļas mašīna, lai darbinieki var mazgāt savas drēbes. Vairāki dīvāni ir pārveidoti par vienvietīgām gultām. Dažos gadījumos dīvāni ir pārbīdīti tieši pie galdiem.

Iepriekš Īlons Masks pieprasījis darbiniekiem "strādāt garas stundas un intensīvi" vai aiziet no darba.

"Twitter" darbinieki novembrī saņēmuši no Maska elektroniskā pasta vēstuli, kurā viņiem bija pieprasīts noklikšķināt uz piedāvātās saites, tādējādi piekrītot šai Maska prasībai.

Tie, kuri nebūs apliecinājuši savu piekrišanu, tiks automātiski atlaisti un saņems kompensāciju trīs mēnešu darba samaksas apmērā, bija teikts vēstulē.

Tajā darbinieki brīdināti, ka, lai "Twitter" gūtu panākumus, būs "jāstrādā ilgas stundas un ļoti intensīvi".

"Tikai ārkārtīgi labs sniegums būs pietiekams, lai saņemtu apmierinošu atzīmi," uzsvēris Masks, aicinot tos, kuri vēlas būt "daļa no jaunā "Twitter"", noklikšķināt uz saites.

"Lai kādu lēmumu jūs pieņemtu, paldies par jūsu pūliņiem, lai "Twitter" gūtu panākumus," piebildis Masks.

"Masks oktobra beigās nopirka "Twitter" par 44 miljardiem dolāru un drīz pēc tam atlaida pusi darbinieku.

Masks paziņoja, ka viņam neesot bijis citas izvēles, jo uzņēmuma zaudējumi bijuši četri miljoni dolāru dienā. Tomēr eksperti norāda, ka Maska īstenotais pārņemšanas darījums apkrāvis "Twitter" ar parādiem.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu