Patlaban pret RSV nav vakcīnas, tomēr bērnu ir iespējams pasīvi imunizēt, ievadot antivielas. To gan valsts apmaksā tikai "dziļi neiznestiem" bērniem, un tādu nav daudz. Attiecīgi par naudu šīs antivielas iegādāties nevar.
Šobrīd, lai arī SPKC ir izsludinājusi gripas epidēmiju, BKUS tiek ierobežoti apmeklējumi tikai infekciju nodaļā, savukārt pārējās nodaļās ģimenes piederīgajiem ļauts uzturēties, lietojot sejas maskas. Ja saslimstība ar gripu pieaugs, tad slimnīca domās par papildu ierobežojumiem.
Snipe aicina vecākus, īpaši zīdaiņu un hronisko pacientu vecākus, plānot kā tiek pavadīts brīvais laiks un rēķināties, atrodot to veselīgo robežu pasākumu apmeklēšanai un socializēšanai. Tāpat viņa aicina vecākus pārliecināties, vai aptieciņā ir atbilstošie medikamenti, īpaši temperatūru pazeminošie, kā arī visiem ir svarīgi rūpīgi mazgāt rokas, palikt mājās, ja ir parādījušās jebkādas saslimšanas pazīmes, lai neinficētu citus.
Savukārt, ja parādījušies saslimšanas simptomi, vajadzētu konsultēties ar ģimenes ārstu vai pieteikties BKUS pediatra konsultācijai attālināti.
Zavadska gan aicina ņemt vērā, ka šobrīd pēc Covid-19 pandēmijas cilvēkiem ir radies "imūnais parāds".
"Lokdaunu laikā mēs sēdējām katrs savās mājās, lietojām visus piesardzības līdzekļus dažādos līmeņos, tādējādi pasargājot sevi no citiem. Attiecīgi vīrusi sabiedrībā mazāk izplatījās un mums nebija šis ierastais sezonālais imūnās sistēmas "atsvaidzinājums", tiekoties ar citiem cilvēkiem. Tiklīdz cilvēki atkal sāka satikties, tas viss [vīrusi] nāca atpakaļ diezgan izmainītās intensitātēs," skaidroja Zavadska.
Viņa uzsvēra, ka nedrīkst domāt, ja cilvēks ir vakcinēts pret gripu, tad viņš automātiski neslimos ar Covid-19 vai RSV. Proti, vakcinācijas izveidotā aizsardzība spēj atpazīt tikai noteikto vīrusu. Īpaši svarīgi vakcinēties tiem, kuriem ir trausla imunitāte, jo gan Covid-19, gan gripa var izraisīt nopietnu saslimšanas gaitu.