FOTO un VIDEO ⟩ Prieki pārtop asarās - Argentīnas čempionu titula svinības noved pie traģēdijas

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Fanu svinības par godu Argentīnas futbola izlases čempionu titulam novedušas arī pie traģiska iznākuma.

Argentīnas galvaspilsētas ielas un ceļu pārvadus piepildīja miljoniem cilvēku, cerot ieraudzīt futbola izlasi pēc tās atgriešanās dzimtenē no Kataras. Par godu Argentīnas uzvarai valstī otrdien bija izsludināta brīvdiena.

Līksmojošo un valsts karogus vicinošo fanu Buenosairesā bija tik daudz, ka spēlētājiem nācās atcelt plānoto parādi ar vaļēju autobusu uz Buenosairesu. Tā vietā viņi iekāpa helikopteros, lai pārlidotu galvaspilsētu, un valdība šo lidojumu nosauca par gaisa parādi.

"Pasaules čempioni visu maršrutu veic ar helikopteriem, jo tautas laimes izvirduma dēļ nebija iespējams tālāk doties pa zemi," sociālajos medijos rakstīja Argentīnas prezidenta Alberto Fernandesa preses sekretāre Gabriela Serruti.

Pēc lidojuma virs galvenajām Buenosairesas vietām, kurās bija sapulcējušies līdzjutēji, helikopteri ar spēlētājiem atgriezās Argentīnas Futbola asociācijas (AFA) bāzē ārpus galvaspilsētas.

AFA vadītājs Klaudio Tapija plānu maiņā vainoja tiesībsargājošās iestādes.

"Tie paši drošības organismi, kas mūs eskortēja, neļauj mums doties uz priekšu. Es atvainojos visu spēlētāju čempionu vārdā," sociālajos medijos rakstīja Tapija.

Autobuss ar futbola izlasi pēcpusdienā vairāk nekā četras stundas brauca gliemeža gaitā caur sagaidītāju pūli, līdz šī parāde tika atcelta. Komandas kapteinis Lionels Mesi un pārējie spēlētāji māja pūlim, rādot iegūto Pasaules kausu.

Mesi vadītās izlases panākumi ir ļoti vajadzīga laba ziņa Argentīnai, kuru gadiem ilgi nomāc ekonomikas problēmas. Valstī ir viens no pasaulē augstākajiem inflācijas līmeņiem, un apmēram četras desmitdaļas iedzīvotāju dzīvo nabadzībā.

Buenosairesas ielās otrdienas pēcpusdienā bija izgājuši četri miljoni cilvēku, ziņoja vietējie mediji, atsaucoties uz ziņu avotiem policijā. Svinošie fani piepildīja ielas un ceļus uz galvaspilsētu, lai gan gaisa temperatūra sasniedza plus 30 grādus pēc Celsija.

Tuvojoties vakaram svinības pārvērtās grautiņos un karstgalvīgo fanu nomierināšanā iesaistījās arī specvienība. Šobrīd tiek ziņots, ka arestā nonākušas vien 13 personas, bet domājams, ka šis skaitlis vēl augs.

Diemžēl šajā priecīgajā notikumā neiztika arī bez traģiskiem notikumu pavērsieniem. Argentīnas laikraksts "La Nocion" ziņo, ka, sākoties vairāku dienu svinībām, dzīvību zaudējis kāds vīrietis, kurš svinību gaitā atradies uz kādas ēkas jumta, kas lēkāšanas dēļ ielūza. Vīrieša dzīvība pēcāk izdzisa vietējā slimnīcā.

Tāpat ir bažas par kāda piecus gadus veca zēna veselības stāvokli, jo arī viņš svinību gaitā iedzīvojās galvas traumā un šobrīd atrodas komā.

Kā ziņo "Beunos Aires Times", svinību laikā savainojumus guvušas vismaz 33 personas. 

Jau ziņots, ka Argentīnas futbola izlase svētdien dramatiskā finālā pieveica Franciju, trešo reizi triumfējot Pasaules kausa izcīņā.

Argentīna ar 4:2 uzvarētāju noskaidrošanas sērijā pārspēja Francijas futbolistus. Pamatlaiks noslēdzās ar 2:2, bet papildlaiks ar 3:3.

Mesi finālā guva divus vārtus un realizēja arī pēcspēles sitienu. Iepriekš Argentīnas izlase Pasaules kausā bija triumfējusi 1978.gadā un 1986.gadā.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu