Latvijas miera uzturētāju patruļas virzienā Kosovā raidīti šāvieni. Nav cietušo

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Svētdien, 25. decembrī, veicot iekšzemes patruļu, miera uzturēšanas operācijas Kosovā Latvijas kontingenta karavīru virzienā tika raidīti šāvieni. Kosovas policija ir sākusi izmeklēšanu, informēja Aizsardzības ministrija. 

Incidentā cietušo nav. Atgriežoties bāzē tika konstatēts, ka arī nevienam no abiem patruļas automobiļiem bojājumu nav, pieļaujot, ka šāvieni raidīti, lai liegtu patruļai turpināt plānoto ceļu.

Izmeklēšanā kopā ar Kosovas policiju iesaistīsies arī miera uzturēšanas operācijas kontingenta Militārās policijas vienība.

Laikraksts "Albanian Daily News" ziņoja, ka apšaude notikusi Zubinpotikā, Mitrovicas apgabalā, Kosovas ziemeļos.

"Albanian Daily News" vēstīja, ka vietējie mediji neziņo, kuriem NATO vadīto Kosovas miera uzturēšanas spēku (KFOR) locekļiem uzbrukts, bet zināms, ka tie ir no Latvijas.

Jau ziņots, ka pamatā serbu apdzīvotajā Kosovas ziemeļdaļā jau ilgāk nekā divas nedēļas valda ļoti saspringta situācija.

Kosovas pašvaldībās, kurās vairākums iedzīvotāju ir serbi, 18. decembrī bija plānotas pašvaldību vēlēšanas, kas tika izsludinātas pēc tam, kad amatpersonas masveidā atkāpās, protestējot pret Prištinas prasībām nomainīt vecās, vēl Serbijas izsniegtās automašīnu numurzīmes. Taču, situācijai saasinoties, vēlēšanas tika pārceltas uz aprīli.

Protestējot pret kāda bijušā policista aizturēšanu, simtiem serbu Kosovas ziemeļos 10. decembrī ierīkoja barikādes uz ceļiem, paralizējot satiksmi divos robežas šķērsošanas punktos. Kosovas ziemeļos notikuši uzbrukumi arī policistiem, žurnālistiem un Centrālās vēlēšanu komisijas locekļiem, un barikādes uz ceļiem joprojām nav nojauktas.

Pagājušajā nedēļā Belgrada lūdza KFOR atļaut Serbijas karavīriem un policistiem atgriezties Kosovā saskaņā ar ANO 1244. rezolūciju.

ANO 1244. rezolūcija paredz, ka īpašos apstākļos starptautiskā uzraudzībā iespējama neliela Serbijas drošības spēku kontingenta atgriešanās Kosovā, lai pildītu zināmus uzdevumus, piemēram, uzturētu sakarus ar starptautiskajām civilajām un militārajām iestādēm, veiktu mīnu lauku atmīnēšanu un apsargātu serbu svētvietas, kā arī svarīgākos robežšķērsošanas punktus.

Tomēr Priština noraida Belgradas piedāvāto 1244. rezolūcijas interpretāciju un apgalvo, ka tā neparedz serbu kontingenta ievešanu nemieru gadījumā.

Saskaņā ar Saeimas lēmumu Latvijas Nacionālie bruņotie spēki piedalās NATO vadītajā operācijā Kosovā kopš 2021. gada. Latvija piedalījās šajā operācijā arī no 2000. gada februāra līdz 2009. gada augustam ar dažāda lieluma vienībām.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu