Aizvadītajā diennaktī miruši vēl deviņi ar kovidu inficēti cilvēki (2)

LETA
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Toksikoloģijas un sepses klīnika, kurā ārstē ar Covid-19 saslimušos pacientus. Ilustratīvs attēls.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" Toksikoloģijas un sepses klīnika, kurā ārstē ar Covid-19 saslimušos pacientus. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā veikti 1638 Covid-19 izmeklējumi, reģistrēti 364 jauni inficēšanās gadījumi, kā arī saņemti deviņi ziņojumi par mirušajiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Pēdējās pāris dienās Latvijā tiek ziņots par salīdzinoši lielāku skaitu mirušu Covid-19 inficēto - arī otrdien tika saņemti septiņi ziņojumi par mirušajiem Covid-19 pacientiem.

Kopumā līdz šim Latvijā miris 6161 ar Covid-19 inficēts cilvēks.

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par deviņiem mirušajiem ar diagnosticētu Covid-19, no kuriem viens cilvēks bija 70-79 gadu vecumā, seši bija 80-89 gadu vecumā un divi 90-99 gadu vecumā.

Informācija par mirušo skaitu "objektīvu iemeslu dēļ var tikt apkopota arī ar mēneša vai pusotra nobīdi", vēsta SPKC.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem vakar bija 22,2%.

Divu nedēļu jeb 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir samazinājies no 211,7 līdz 207,9.

Savukārt septiņu dienu kumulatīvais rādītājs ir palielinājies no 85 līdz 86,4 uz 100 000 iedzīvotāju.

SPKC iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka informācija par mirušajiem pacientiem tiek apkopota arī no Nāves cēloņu reģistra, kur apkopotas ziņas par pilnīgi visiem nāves gadījumiem, tostarp arī no Covid-19, par kuriem, piemēram, iepriekš nav bijušas ziņas. Savukārt SPKC dati pamatā ir no slimnīcām un pansionātiem, kas ziņo par nāves gadījumiem. Turklāt ir vēl būtisks skaits cilvēku, kuriem reģistrēts, ka Covid-19 ir bijis nāves iestāšanās veicinošs faktors.

Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma šī slimība Latvijā laboratoriski apstiprināta 973 830 gadījumos.

Pēc aģentūras LETA aprēķiniem, pēdējās septiņās dienās ar Covid-19 inficējušies 1635 cilvēki.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu