C, 30.11.2023.

Brīdina par īpaši apgrūtinātu braukšanu uz autoceļiem Saldus apkārtnē

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Šodien ap plkst.12.30 īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz autoceļiem Saldus apkārtnē, un daudzviet slideni vietējie ceļi ar grants segumu, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

Pusdienlaikā ap plkst.12.30 Kurzemē līst, arī sasalstošs lietus, visā valsts teritorijā turpinās atkusnis, tāpēc grants ceļi, kurus ziemā uztur ar piebraukta sniega kārtu, var būt ļoti slideni. Īpaši apgrūtināta braukšana pa reģionālās un vietējās nozīmes autoceļiem šobrīd ir Saldus apkārtnē. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 64 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Grants ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem vai rievošana šādos laikapstākļos ir neefektīva, jo kūstošais sniegs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst. Tiem, kuri ikdienā pārvietojas pa šādiem autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem, tai skaitā atkusnī, un atbilstoši jāaprīko transporta līdzekļi, nepieciešamības gadījumā lietojot riepas ar radzēm.

Ļoti uzmanīgiem šajos laika apstākļos ir jābūt arī gājējiem un velosipēdistiem. LVC aicina autovadītājus izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu.

Ceļiem ar grants segumu lielākoties ir C uzturēšanas klase, un Ministru kabineta (MK) noteikumi neparedz šo ceļu kaisīšanu un rievošanu visā garumā, bet tikai bīstamos posmus. LVC reģionālās nodaļas pastāvīgi seko līdzi grants autoceļu stāvoklim un atbilstoši autoceļu uzturēšanas klasei veiktajiem uzturēšanas darbiem. Ņemot vērā pašvaldības lūgumu, LVC reģionālā nodaļa var uzdot ceļu uzturētājiem veikt ziemas uzturēšanas darbus uz C klases ceļiem arī citos posmos.

Prognozes liecina, atkusnis un lietus turpināsies vismaz līdz gadu mijai, un temperatūrai ilgstoši saglabājoties virs nulles, pakāpeniski atkusīs ceļa virskārta un var iestāties šķīdonis.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem LVC aicina informēt, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos "Twitter" un "Facebook".

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu