Svētku brīvdienās alkohola reibumā pieķerti 32 šoferi. Lielākā daļa bija stiprā reibumā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Vecgada vakarā un Jaunā gada pirmajā dienā, 1. janvārī, uz autoceļiem Latvijā pieķerti 32 dzērājšoferi. 25 no tiem bijuši stiprā alkohola reibumā, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" informēja Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Sestdien apturēti 16 dzērājšoferi, no kuriem 13 autovadītāju organismā alkohola koncentrācija pārsniedza 1,5 promiles. 16 dzērājšoferi apturēti arī svētdien, un starp viņiem stiprā reibumā bijuši 12, liecina policijas apkopotā statistika.

Sestdien konfiscētas divas automašīnas, bet svētdien - četras, tas nozīmē, ka vairums stiprā reibumā esošo šoferu nebrauca ar sev piederošiem spēkratiem.

Viņiem papildus sodam būs jāšķiras no naudas summas, kas var būt līdzvērtīga transportlīdzekļa tirgus vērtībai.

Jančevskis sacīja, ka aizturēto dzērājšoferu ir nedaudz mazāk nekā pirms gada, tomēr kopumā šis skaitlis joprojām vērtējams kā satraucošs, īpaši, ņemot vērā to, ka šoferi pārsvarā ir informēti par nepatikšanām, kas viņiem draud pieķeršanas gadījumā.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, pirms gada 31. decembrī policija bija apturējusi 18 dzērājšoferus, bet 1. janvārī - 24.

VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka pienākumu izpildītājs Artūrs Smilga intervijā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt!" pieļāva, ka situācija ar sēšanos pie stūres reibumā uzlabosies tad, kad cilvēki sapratīs, ka jaunā kārtība reāli darbojas dzīvē - par braukšanu stiprā reibumā transportlīdzeklis patiešām tiek konfiscēts un patiešām iestājas kriminālatbildība.

Smilgas vērtējumā, izpratne cilvēkiem nāks tad, kad viņi arvien vairāk šādu pieredzes stāstu dzirdēs no sev pazīstamiem cilvēkiem.

Aizvadītajās brīvdienās uz Latvijas ceļiem notikuši 117 satiksmes negadījumi, kuros cietušas kopskaitā 16 personas. Pēc policijas amatpersonu paustā, šī statistika ir līdzīga iepriekšējai gadumijai.

Smagākais no brīvdienās notikušajiem negadījumiem bijis jauniešu izraisīts - seši jaunieši jaungada naktī sakāpuši vienā automašīnā, kas avarējusi un apgāzusies, transportlīdzeklī sēdošajiem gūstot traumas, informēja Smilga.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu