Pk, 22.09.2023.

"Es "Abbu" no "Boney M." nevaru atšķirt, ko es te daru?” Timrots par pimsākumiem darbā radio

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Foto: Edijs Pālens/LETA

Radio un TV cilvēks, producents, žurnālists un teātra režisors Pauls Timrots "Radio SWH" darbojas jau kopš pirmās dienas – 1993. gada maija. Raidījumā "Ar dziesmu par dzīvi" viņš stāsta par to, kā pavisam nejauši nokļuvis radio un kā noritējis darbs ikdienā, nepārzinot mūzikas pasauli.

"Uzrados es vienkārši – Mielavs vainīgs.

Kādā delīrijā viņam ienāca prātā, ka es esmu derīgs radio.

Mēs ar viņa sievu Ivetu strādājām kopā "Daukā", zīmējām multenes, un Mielavs tur reizēm parādījās," stāsta Timrots. Devies uz atlasi un redzējis jau pazīstamos – Horenu, Fredi, Ufo, Volfu, Krastiņu. Nodomājis: 

"Es tāds pa vidu – gan jau kaut ko sajaukuši, nu nevar būt. Es "Abbu" no "Boney M." nevaru atšķirt, ko es te daru?” viņš atceras.

Tomēr savu vietu radio atradis un sācis kopā ar citiem veidot raidījumus.

Timrots smejas, ka "Radio SWH" pirmsākumi bijuši diezgan smieklīgi – neviens nav zinājis, kādam īsti jābūt radio. “Es atceros, ka ziņas gāja minūtes piecpadsmit. Nebija, ko runāt, varēja mierīgi pieslēgties no Saeimas un piecpadsmit minūtes runāt. Nevienam nelikās, ka ziņas varētu beigt piecās minūtēs, ka jābūt kaut kādai struktūrai, formātam, – muļķības," atceras Timrots, kurš vēlāk norāda, ka radio joprojām ir potenciāls.

Kopā ar raidījuma vadītāju Jāni Šipkēvicu abi atminas, ka sākuma sastāvā pat bijis tā, ka uz radio nācis tas, kam bijis "brīvs", tomēr tāpat katrs dīdžejs vai raidījuma vadītājs atstājuši lielu iespaidu uz klausītājiem, izvēloties tā laika populārāko mūziku. "Radīja to, kas ir tagad, – to apritē esošo mūziku, jo visi gribēja vienu un to pašu, bet tajā laikā varēja spēlēt pilnīgi ko pagadās, jebkādā secībā, darīt jebko – ziņas laist, muldēt starp dziesmām, kaut kādus raidījumus veidot.

Tā anarhija bija ļoti skaista," atceras Timrots.

Pilnu raidījuma ierakstu vari noklausīties šeit.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu