Sv, 10.12.2023.

Bezzubova slepkavības lieta: prokuratūra atklāj jaunu informāciju

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Bezzubova slepkavībā izmantotā automašīna atrasta sadegusi Mežaparkā
Bezzubova slepkavībā izmantotā automašīna atrasta sadegusi Mežaparkā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību trīs vīriešiem par futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavībā izmantotās automašīnas slēpšanu.

Ņemot vērā, ka pirmstiesas izmeklēšana turpinās, prokuratūrā aģentūrai LETA patlaban plašāku informāciju par apsūdzību nesniedza, vien norādīja, ka apsūdzība celta par nozieguma izdarīšanas rīku un līdzekļu, iepriekš neapsolītu slēpšanu, ja slēpjamais noziegums ir smags.

Likuma sankcija par šādu noziegumu ir īslaicīga brīvības atņemšana, sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Kriminālprocess pret minētajiem trīs 1982., 1983. un 1991.gadā dzimušiem Latvijas valstspiederīgajiem vīriešiem bija izdalīts no slepkavības pamatlietas 2021.gada decembrī.

Prokuratūra arī nevarēja pateikt, kad uz tiesu nosūtīs slepkavības pamatlietu, jo nevar prognozēt, kad Krievija izdos divus apsūdzētos. Šajā lietā apsūdzības kopumā sešām personām jau celtas pagājušā gada sākumā.

Jau ziņots, ka Bezzubovs tika nošauts 2021.gada 14.aprīļa rītā Rīgā, Purvciemā. Izbraucot uz Gunāra Astras ielas, Bezzubova vadītajai automašīnai tika aizšķērsots ceļš un futbola aģenta virzienā no automātiskā ieroča tika raidīti vairāki šāvieni. Nākamajā naktī Mežaparkā tika atrasta sadedzināta uzbrukumā izmantotā automašīna "BMW X5".

Pērnā gada sākumā Rīgas tiesas apgabala prokuratūra pieņēma lēmumus par sešu citu personu saukšanu pie kriminālatbildības par Bezzubova slepkavību.

Krievijas Iekšlietu ministrijas darbinieki pēc Valsts policijas pieprasījuma pērn februārī Maskavā aizdomās par Bezzubova slepkavību aizturējuši starptautiskajā meklēšanā izsludinātos Ivanu Agapitovu un Denisu Koņaškinu. Krievija abas personas patlaban Latvijai nav izdevusi.

Policija pērn paziņoja, ka nozieguma motīvus ir apzinājusi un strādā ar divām versijām, taču likumsargi sliecas uzskatīt, ka noziegums nav saistīts ar Bezzubova profesionālo darbību. Policija gan nav precizējusi, tieši ar kādām versijām tika strādāts.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu