VARAM ministrs Sprindžuks saņēmis pielaidi valsts noslēpumam (1)

LETA
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks. Foto: LETA/LETA

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Mārim Sprindžukam (AP) izsniedzis speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam. 

Viņš informēja, ka pielaidi valsts noslēpumam ir saņēmis nupat.

Kā vēstīts, daļai ministru un deputātu izsniegtas speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam, bet pārējo politiķu pārbaudes turpinās likumā noteiktajā kārtībā un termiņos.

Pielaides ir nepieciešamas visiem ministriem. Atļauja ir vajadzīga tikai tiem deputātiem, kas darbojas Saeimas komisijās, kur var būt jāskata ar valsts noslēpumu saistīti jautājumi.

Tās ir Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, Eiropas lietu komisija, Juridiskā komisija, Nacionālās drošības komisija, Ārlietu komisija, Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija, Publisko izdevumu un revīzijas komisija, kā arī Parlamentārās izmeklēšanas komisija.

Personas pārbaudes termiņš ir trīs mēneši. Ja objektīvu iemeslu dēļ triju mēnešu termiņu nav iespējams ievērot, to iespējams pagarināt vēl līdz trim mēnešiem, par to paziņojot personai.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, pārbaudes tiek veiktas īpaši rūpīgi, pauž SAB.

Vienlaikus līdzšinējā Saeimas prakse liecina, ka pielaides neesamība var neliegt deputātiem darboties atsevišķās minētajās komisijās, jo komisiju darba kārtību tikai daļēji veido ar valsts noslēpumu saistīti jautājumi. Šādi deputāti bez pielaides darbojās arī iepriekšējo parlamenta sasaukumu laikā. Piemēram, pielaide nebija 13.Saeimas deputātam Jānim Ādamsonam, kuru vēlāk aizturēja par spiegošanu Krievijas labā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu