VIDEO "Katram lauku bullim vārds ir Ojārs." Raimonds Pauls par savu otro vārdu (2)

Apollo.lv
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Iespējams, daži nezina, ka maestro Raimondam Paulam ir divi vārdi. Kas viņam par to sakāms, viņš pastāstīja sarunā tiešsaistes žurnālam "Klik".

Ierasts, ka maestro tiek pieteikts ar vārdu Raimonds, taču dzimšanas apliecībā ir arī otrs vārds – Ojārs.

"Jā, dzimšanas apliecībā man tāds ir. Padomju laikā tos divus vārdus nelietoja. Mana mammiņa, kā jau lauku cilvēks, ar tēvu par otru vārdu laikam lamājās, un viņa reiz teica:

"Katram lauku bullim vārds ir Ojārs."

Viņa bija īsta lauku kundzīte," smaidot teic Pauls.

Ģimene ir viena no Maestro lielākajām dzīves vērtībām, taču ne reizi vien dzirdēts, ka Maestro mīl pa savam. Bieži apskāvieni un bučas rītā vakarā nav viņa gaumē.

Viņš stāstīja par saviem vecākiem un viņu attieksmi, kas ielicis pamatus tam, kāpēc viņš ir tāds, kāds ir. "Vecāki mani kaut kā nostādīja tā, un iespējams, ka pat tā nedomāja,

bet es kādreiz pat ar tādu skaudību skatījos uz citām ģimenēm, kur bērni ar vecākiem apkampjas, bučojas, nu tādas ļoti maigas attiecības rādīja.

Bet mums vienmēr bija tādas, nu, pa gabalu, un tas tā arī ir līdz šai dienai. Es tā nemāku.

Atceros, ka mammai savulaik pielīdu, kad biju vēl jauns un dzēru, un kaut ko jauku gribēju teikt, uz ko mamma man atbildēja: "Cik tev vajag?"

Tas mums tā bija, bet katrā ģimenē jau ir savādāk. Piemēram, es nezinu, kas ir mans krusttēvs, esot kaut kāds dzērājs bijis. Citam atkal krustmāte un krusttēvs spēlē lielu lomu ģimenē."

Maestro Raimonds Pauls 12. janvārī atzīmē 87. dzimšanas dienu.

Pilnu interviju ar maestro par ģimeni, skatuvi, atmiņām - siltām un skaudrām - lasi tiešsaistes žurnālā "Klik".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu