Pieci cilvēki evakuēti. Jēkabpils novadā otrdien applūdušas vairākas teritorijas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Jēkabpils novadā aizvadītajā diennaktī no applūdušām mājām glābēji evakuējuši piecus cilvēkus, pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Aizvadītajā naktī VUGD saņēma informāciju no Jēkabpils pašvaldības policijas, ka Salas pagastā applūst trīsstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas teritorija.

Notikuma vietā konstatēts, ka applūdis piebraucamais ceļš un ūdens līmenis turpina strauji celties. Ar iedzīvotājiem pārrunāta iespējamā bīstamība un nepieciešamība evakuēties. Glābēji evakuēja divus cilvēkus, bet pārējie mājas iedzīvotāji atteicās evakuēties. Arī blakus esošās divstāvu daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji no evakuācijas atteicās.

Tikmēr Sakas salā, sakustoties ledus sastrēgumam, naktī applūdušas Gravānu daudzdzīvokļu mājas, vasarnīcu rajons un autobusu parka teritorija, informēja Jēkabpils pašvaldībā. Sakas salas iedzīvotāji evakuējuši lopus.

Kā ziņots, otrdien Salas pagastā glābēji ar laivu un glābšanas dēli no divām mājām kopumā evakuēja trīs cilvēkus, bet no trešās mājas cilvēks evakuēties atteicās.

Savukārt, otrdienas vakarā Krustpils pagastā ugunsdzēsēji glābēji no applūdušas teritorijas izglāba suni. Mājas iemītniece jau iepriekš bija nokļuvusi drošībā.

Jau ziņots, ka ledus sastrēguma dēļ Daugavas posmā no Jēkabpils līdz Pļaviņām turpinās ūdens līmeņa svārstības, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu