Latvija nodos Ukrainai papildu "Stinger" raķetes, helikopterus un dronus (4)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ukraiņu karavīrs ar "Stinger" pretgaisa aizsardzības raķeti.
Ukraiņu karavīrs ar "Stinger" pretgaisa aizsardzības raķeti. Foto: Reuters/ScanPix

Uz Ukrainu no Latvijas tiks sūtītas papildu "Stinger" pretgaisa aizsardzības raķetes, helikopterus, ložmetējus ar munīciju un bezpilota lidaparātus.

Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA) šonedēļ darba vizītē apmeklēja Ukrainu, kur Kijivā tikās ar Ukrainas aizsardzības ministru Oleksiju Rezņikovu. Tikšanās laikā ministri detalizēti pārrunāja Latvijas jau sniegtā atbalsta efektivitāti un tuvākajā laikā plānotās militārā atbalsta piegādes Ukrainai, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

"Sarunas laikā ar Ukrainas aizsardzības ministru apstiprināju nelokāmo Latvijas valdības un iedzīvotāju atbalstu Ukrainai šajā briesmīgajā karā. Jau tuvākajā laikā Ukrainai nosūtīsim jaunus militārā atbalsta sūtījumus - "Stinger" pretgaisa aizsardzības raķetes, helikopterus, ložmetējus ar munīciju un bezpilota lidaparātus.

Arī šogad Latvija turpinās apmācīt dažāda līmeņa Ukrainas bruņoto spēku karavīrus. Plāns ir palielināt apmācību intensitāti un apmācīt vismaz divas reizes vairāk ukraiņu nekā to izdarījām 2022. gadā," pēc tikšanās paudusi Mūrniece.

Aizsardzības ministre arī atzina, ka visa pasaule apbrīno Ukrainas bruņoto spēku un civiliedzīvotāju drosmi un pašaizliedzību karā ar Krieviju.

Tomēr, lai uzvarētu šajā cīņā, pasaulei ir ne tikai jāieklausās, ko saka Ukraina, bet jāsadzird Ukraina. "Mēs - Latvija ne tikai klausāmies, ko saka Ukrainas prezidents, aizsardzības ministrs un bruņotie spēki. Mēs sadzirdam to, ko Ukraina lūdz, lai varētu stāties pretī un uzvarēt agresoru. Un mēs rīkojamies," uzsvērusi Latvijas aizsardzības ministre.

Vizītes laikā Mūrniece dažādos formātos tikās ar Ukrainas bruņoto spēku pārstāvjiem, kā arī apmeklēja Ukrainas sauszemes spēku akadēmiju Ļvivā.

Vizītes laikā aizsardzības ministre Kijivā tikās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku. Mūrniece iepriekš Saeimas priekšsēdētājas amatā daudzus gadus regulāri apmeklēja Ukrainu. Šajā laikā izveidota cieša Latvijas un Ukrainas parlamentu sadarbība, kas sekmīgi turpinās arī pēc 14. Saeimas apstiprināšanas.

Lai vienotos par turpmāko sabiedroto palīdzību Ukrainai, aizsardzības ministre piektdien, 20. janvārī, piedalīsies Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Ramšteinā, Vācijā.

Pirms tam Mūrniece Polijā tiksies ar aizsardzības ministru Marjušu Blaščaku, bet Tallinā plānota tikšanās ar Igaunijas aizsardzības ministru Hanno Pevkuru, Lietuvas aizsardzības ministru Arvīdu Anušausku un Lielbritānijas aizsardzības ministru Benu Vollesu.

Šo tikšanās mērķis ir pārrunāt ģeopolitisko situāciju un koordinēt atbalsta pasākumus Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju.

Plašāka informācija par Mūrnieces šīs nedēļas darba vizītēm un Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Ramšteinā pieņemtajiem lēmumiem aizsardzības ministre sniegs pēc atgriešanās Latvijā - pirmdien, 23. janvārī, preses konferencē Aizsardzības ministrijā.

Aizsardzības ministrija janvāra sākumā paziņoja, ka līdz šim Latvijas sniegtais atbalsts Ukrainai veido 0,93% no IKP jeb vairāk nekā 314 miljonus eiro. No šīs summas aptuveni 300 miljoni eiro veido Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai, bet pārējo summu - Latvijas sabiedrības saziedotie līdzekļi.

Latvijas militāro atbalstu Ukrainai veido munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes "Stinger", bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubices, četri helikopteri, degviela, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas karavīriem un citas preces.

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar organizāciju "Uzņēmēji mieram" īsteno iniciatīvu, kuras mērķis ir savākt ziedojumus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, lai Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodrošinātu militāros transportlīdzekļus, bruņuvestes, bruņotas ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas, tehnoloģiju risinājumus un cita veida militāro palīdzību, piemēram, binokļus un nakts redzamības iekārtas.

Tāpat ar Aizsardzības ministrijas atbalstu Ukrainā regulāri tiek nogādāta daudzveidīga humānā un medicīniskā palīdzība, kas tiek organizēta sadarbībā ar "Ziedot.lv" un kustības "Uzņēmēji mieram" atbalstu.

Savukārt akcijā "Twitter konvojs" Ukrainas bruņoto spēku karavīriem ziedoti jau vairāk nekā 900 apvidus auto, lai uzvarētu kaujās pret Krievijas okupācijas spēkiem.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu