CSDD eksaminatoram piedāvāts kukulis par sekmīgu eksāmena rezultātu. Aizturēta sieviete (3)

LETA
CSDD automašīnas
CSDD automašīnas Foto: LETA

Otrdien, 17. janvārī, aizdomās par kukuļa piedāvāšanu VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas inspektoram Jelgavā, aizturēta 1971. gadā dzimusi sieviete. 

Kukulis inspektoram piedāvāts, lai nodrošinātu sekmīgu B kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas eksāmena rezultātu. Saņemot kukuļa piedāvājumu plānotā vadīšanas eksāmena sākumā, CSDD inspektors nekavējoties par to ziņoja vadībai, kas par to informēja Valsts policiju.

CSDD skaidroja, ka, iekāpjot eksaminācijas automašīnā, sievietei tika norādīts uz nepieciešamību sagatavoties vadīšanas eksāmenam. Kamēr inspektors gaidīja apstiprinājumu par gatavību sākt braukšanu, sieviete centās uz krēsla zem blakussēdošā inspektora kājas novietot uz pusēm pārlocītu banknoti. Valsts policijas amatpersonas sievieti aizturēja, nogādājot viņu īslaicīgās aizturēšanas vietā procesuālo darbību veikšanai.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa amatpersonas par notikušo sāka kriminālprocesu par kukuļdošanu. Pēc Krimināllikuma par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

CSDD pārstāvji norāda, ka CSDD ir izstrādājusi un ieviesusi pretkorupcijas sistēmu un veic regulārus pasākumus, lai ikdienas darbā pilnībā izskaustu šādus gadījumus, tostarp transportlīdzekļus aprīkojusi ar video novērošanas sistēmu, lai ne tikai mazinātu kukuļa došanas riskus un iespējas, bet arī, lai nodrošinātu eksaminācijas procesa objektivitāti.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu