VIDEO ⟩ Vai Grevcova noliedz Latvijas okupāciju? Jurēvics vēršas prokuratūrā par deputātes izteikumiem (8)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Saeimas deputāts Edmunds Jurēvics vērsies prokuratūrā par Glorijas Grevcovas izteikumiem, apmeklējot Okupācijas muzeju, vēsta politiķa ieraksts sociālajā platformā "Twitter".

2022. gada 22. janvārī Saeimas deputātes Grevcovas profilā sociālo tīklu platformā "TikTok" tika publicēts video, kurā viņa apmeklēja Okupācijas muzeju.

"Atnācu uz tā saucamo Okupācijas muzeju. To, kurš kādreiz tika saukts par Strēlnieku muzeju. Un zināt, fakts pēc fakta nesakrīt. Gids stāsta savu - paralēlo, izdomāto - vēsturi. Un uz konkrētiem jautājumiem gids atbildēt nevar. Bet fakti nesakrīt. Kas tas par muzeju un tieši kāpēc, kādu mērķu labad tas ir radīts? Atgādināšu - muzeja nosaukums ir Okupācijas muzejs", saviem sekotājiem stāsta Grevcova. 

"Lūk, tā arī dzīvojam. Apskatījām visus eksponātus, un sapratām - re, kā mūs muļķo, kā mūs muļķo... Ja es jau agrāk domāju, ka pie mums ir propaganda, tad, izejot cauri šim muzejam, tu saproti, kas tas ir - īsta propaganda," rezumē Grevcova.

Jurēvics norāda, ka Grevcovas teiktais nepārprotami liecina par vēlmi publiski noliegt Latvijas okupāciju, tādēļ lūdz izvērtēt, vai Grevcovas darbībās, publiskojot šāda satura materiālu, nav saskatāmas Krimināllikuma 74.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu pazīmes un ierosināt kriminālprocesu.

Tikmēr NA Saeimas frakcija par Grevcovas izteikumiem vērsīsies parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, norādīts NA "Twitter" konta ierakstā.

Atbilstoši savai kompetencei šī gadījuma izvērtēšanu jau sācis Valsts drošības dienests (VDD). Dienests gan plašākus komentārus aģentūrai LETA nesniedza.

Komentāri (8)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu