T, 29.11.2023.

Kosovas policija atklājusi uguni uz auto, kas bija ceļā uz Serbijas robežu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Kosovas policija. Ilustratīvs attēls.
Kosovas policija. Ilustratīvs attēls. Foto: Reuters/ScanPix

Kosovas policija pirmdien, 23. janvārī, raidījusi šāvienus uz kādu automašīnu, kas pārvietojusies pa ceļu virzienā uz robežu ar Serbiju, informē amatpersonas.

Belgrada ziņo, ka sašauts kāds etniskais serbs.

Apšaude notika Kosovas ziemeļos uz ceļa starp Leposaviču un Mitrovicu.

Policija atklāja uguni pēc tam, kad spēkrats neapstājās policijas kontrolpunktā.

Kosovas varasiestādes paziņojušas, ka policisti šāvuši uz auto, lai neitralizētu briesmas, un apgalvo, ka spēkrats, uz kuru atklāta uguns, arī ietriecies vienā no policijas automašīnām.

Kosovas policija neziņo, vai autovadītājs būtu cietis, kā apgalvo Belgrada, un norādījusi, ka auto pametis notikuma vietu.

Kosovas ziemeļos spriedze valda kopš novembra, kad simtiem etnisko serbu, tai skaitā policisti, tiesneši un citi pašvaldību darbinieki pameta darbu, protestējot pret Kosovas varasiestāžu prasību nomainīt vecās, vēl Serbijas izsniegtās automašīnu numurzīmes.

Situāciju vēl vairāk saasināja barikādes, kuras serbi sāka būvēt, protestējot pret kāda bijušā serbu izcelsmes policista aizturēšanu aizdomās par uzbrukumiem albāņu policistiem.

Pēc ceļu blokādes uzsākšanas notika arī vairāki uzbrukumi Kosovas policistiem un NATO vadītajiem miera uzturēšanas spēkiem (KFOR). Vienā no incidentiem tikuši apšaudīti arī KFOR sastāvā esošie Latvijas karavīri.

Saspīlējumu būtiski mazināja mājas aresta noteikšana aizturētajam bijušajam serbu policistam.

29. decembrī pēc starptautisko partneru iesaistes serbi sāka demontēt barikādes un tika atvērti protestu dēļ slēgtie robežšķērsošanas punkti.

Pēdējās barikādes tika demontētas janvāra sākumā, tomēr pamatproblēmas pušu starpā nav atrisinātas, raisot bažas par atkārtotu saspīlējuma saasināšanos.

Serbija faktiski zaudēja kontroli pār galvenokārt albāņu apdzīvoto Kosovu 1999. gadā pēc NATO militārās iejaukšanās Kosovas konfliktā, bet 2008. gadā Priština vienpusējā kārtā pasludināja neatkarību no Serbijas. Tomēr Belgrada bijušo provinci joprojām uzskata par savas teritorijas sastāvdaļu un kūda 120 000 lielo serbu minoritāti, kas pamatā kompakti mīt Kosovas ziemeļdaļā, nepakļauties Prištinas varasiestādēm.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu