Krievijas iedzīvotāji arvien biežāk nelegāli turpina lejuplādēt Rietumu veidotās filmas

Apollo.lv
Krievijas iedzīvotāji arvien biežāk nelegāli turpina lejuplādēt Rietumu veidotās filmas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Fer Gregory/Shutterstock

Krievijas iedzīvotāji arvien biežāk izmanto nelegālas metodes, lai lejuplādētu un skatītos Rietumvalstu veidotās filmas un seriālus, vēsta ārvalstu mediji. 

Tiek vēstīts, ka 22. janvārī vien Krievijas iedzīvotāji lejupielādējuši filmu "Avatars 2" teju 169 tūkstošus reižu. Otrajā vietā "Runcis zābakos 2: pēdējā vēlēšanās" (167 tūkstoši reižu). Statistika neņem vērā skatījumu skaitu pirātiskajos tīmekļa kinoteātros, jo tie neizmanto torrentu tehnoloģiju.

Popularitāti saglabā "Betmens" (27 tūkstoši lejupielāžu dienā), lai gan kopš pirmizrādes ir pagājuši jau 11 mēneši. Tāpat Krievijas iedzīvotāji aktīvi turpina lejupielādēt daudzas citas filmas, kā "Top Gun: Maverick".

Visas Holivudas filmas oficiāli Krievijā nevar tikt izrādītas, jo lielākās kinokompānijas "Universal", "Warner Bros", "Sony", "Dysney" un "Paramount" liegušas izrādīt savas filmas Krievijā. Tāpat ar Krievijas kinoteātriem sadarbību pārtraukuši "BBC Studios", "Discovery" un "Netflix". Liegums izrādīt Rietumu filmas Krievijā attiecas ne tikai uz kinoteātriem, bet arī straumēšanas pakalpojumiem.

Tieši tādēļ Krievijā pieaugusi "Android" un "Windows" lietotņu popularitāte, kas ļauj skatīties filmu pirātiskās versijas, bet atsevišķi kinoteātri izdomājuši interesantu veidu, kā tomēr rādīt Rietumvalstu filmas.

Oficiāli biļetes jāpērk uz kādu Krievijas īsfilmu, taču realitātē reklāmu vietā pirms seansa tiek izrādīta kāda Holivudas filma.

Pirātisma apjoms Krievijā gada laikā pieaudzis divas reizes. Ārvalstu kino aiziešana no Krievijas nav ietekmējusi Krievijas iedzīvotāju vēlmi sekot līdzi Holivudas kino – cilvēki turpina meklēt (un atrod) informāciju par jaunākajām filmām.

Pirātisms Krievijā ir izplatīts arī attiecībā uz pašmāju filmām, jo Krievijas iedzīvotāji nereti vēlas ekonomēt un nedoties uz kinoteātri, tā vietā nelegāli lejupielādēt filmu un skatīties to mājās.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu