O, 28.03.2023.

Igaunijā pēkšņi izsludinātas militārās papildmācības, tomēr tieša apdraudējuma nav

LETA
Igaunijā pēkšņi izsludinātas militārās papildmācības, tomēr tieša apdraudējuma nav
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: yegorovnick/Shutterstock

Igaunijas valdība ceturtdien, 26. janvārī, izsludinājusi papildu militārās mācības "Okas" ("Ērkšķis"). Tikuši izsaukti 830 zemessardzes organizācijas "Kaitseliit" ("Aizsardzības līga") biedru.

Tās ir praktiska rakstura papildmācības un Igaunijas drošībai tieša apdraudējuma nav, uzsvēra valdība.

Uz papildmācībām tiek izsaukti 658 rezervisti no "Kaitseliit" Pērnavas, Sāremā un Lēnes nodaļām, kas ietilpst "Kaitseliit" Rietumu teritoriālās aizsardzības apgabalā.

Vēl 172 "Kaitseliit" pārstāvjus uz papildmācībām izsauks citās nodaļās ar komandiera rīkojumu.

Kopumā 830 "Kaitseliit" biedriem pēc pavēstes saņemšanas nekavējoties ir jāierodas pavēstē norādītajā vietā, informēja valdībā.

Uz papildmācībām izsauktajiem būs jāierodas divās kārtās. 622 cilvēki tradicionālās papildmācībās piedalīsies 26.-29. janvārī. 36 izsauktajiem mācības būs no 26. janvāra līdz 23. februārim elastīgā formātā. Savukārt 172 cilvēkiem, kas uz mācībām izsaukti ar komandiera rīkojumu, tās notiks 26.-29. janvārī.

Papildmācībās "Okas" tiks praktizēta nacionālās aizsardzības komandķēdes darbība no valdības lēmuma līdz ātrās reaģēšanas struktūras rezerves spēku sapulcināšanai.

Mācību laikā zemessardzes Rietumu teritoriālās aizsardzības apgabala vienības izpildīs kaujas uzdevumus un trenēs kaujas gatavības saglabāšanu ilgstošā periodā.

Papildus tam praksē tiks pārbaudīts elastīgas izsaukšanas formāts, kas nozīmē, ka dalībniekiem nebūs nepārtraukti jāatrodas savā dislokācijas vietā, tomēr paralēli ikdienas gaitām viņiem būs jābūt gataviem noteiktā laikā sazināties ar "Kaitseliit".

Papildmācības, kas praktiski ir kā situācijas izmēģinājums, notiek katru gadu saskaņā ar valdības lēmumu un tiek izsludinātas bez iepriekšēja brīdinājuma.

Aizsardzības spēki Igaunijā regulāri izsauc rezervistus uz plašākām un mazākām mācībām, par to 120 dienas iepriekš izplatot brīdinājumu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu